Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka lotnicza do Fatimy i Santiago de Compostella - 8 dni

8 dni | samolot | 3590.00

TERMINY:
1. 2017-11-09 - 2017-11-16 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Lizbona - Aljustrel - Fatima - Bathala - Alcobaca - Nazare - Braga - Santiago de Compostella - Rejs w Porto - Coimbra - Sintra - Cabo da Roca - Cascais
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: WYLOT DO LIZBONY Wylot z Warszawy. Przelot do Lizbony. Obiadokolacja. Nocleg w Lizbonie.

 

DZIEŃ 2: LIZBONA Zwiedzanie stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) – Msza Święta, Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem nabożeństwo różańcowe ze świecami. Nocleg.

 

DZIEŃ 3: AJUSTREL - FATIMA Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie Droga Krzyżowa, urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrót do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzenie: Kaplicy Objawień, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Po kolacji Modlitwa Różańcowa i procesja z lampionami.

 

DZIEŃ 4: BATALHA - ALCOBACA - NAZARE Przejazd do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, zwiedzanie klasztoru Santa Maria, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Nazare - niewielkie, urokliwe miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio.  Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare z cudowną figurką  N.M.P. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Po kolacji Modlitwa Różańcowa i procesja z lampionami.

 

DZIEŃ 5: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA Przejazd do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzenie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Katedry, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzenie krypty, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6: REJS W PORTO - COIMBRA Wyjazd z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejazd do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem nabożeństwo różańcowe z lampionami. Nocleg.

 

DZIEŃ 7: SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS Przejazd do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. Dalej udamy się na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską,  wznoszący się na wysokość 140 m ponad Atlantyk. Przejazd trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: LIZBONA Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na lotnisko w Lizbonie. Przelot powrotny do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

 

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach 3*. Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami.
Śniadania (7) i obiadokolacje (7). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przelot na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 15 000 EUR i NW, bagaż do 1000 zł.
Komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki
Opieka polskojęzycznego pilota
Codzienna Msza św.
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi +słuchawki podczas zwiedzania + inne koszty związane z realizacją programu - około 110 euro
UWAGA
Wydatki programowe, obligatoryjne, związane z realizacją programu są opłacane indywidualnie przez uczestników imprezy.
Program będzie dostosowany do rozkładu lotów.
Przelot
Warszawa – Lizbona, Lizbona– Warszawa
 

 

 

Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-osobowym.  
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10.00 PLN/os.

 

 

 

Terminy i ceny
 
Ceny za: osobę
 
Lp kod od do cena od
1.   2017-11-09 2017-11-16 3590.00

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności wolnych miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Grażyny Boruta i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie