Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka do Meksyku ze zwiedzaniem Guadalupe

12 dni | samolot | 10 160.00

TERMINY:

Trasa
Meksyk – Ogrody Xochimilco - Bazylika Guadalupe – Teotihuacan - Puebla Cholula - Tonantzintla - Cuernavaca – Acapulco – Taxco - Cacahuamilpa – Meksyk
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie-Balicach. Przelot do Warszawy, a następnie do Miasta Meksyk z przesiadką w jednym z lotniczych portów europejskich np. Paryż, Frankfurt. Przylot, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja. Msza Święta w hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2: MIASTO MEKSYK - XOCHIMILCO Rano po śniadaniu zwiedzanie ogromnej metropolii jaką jest Miasto Meksyk, wzniesione w miejscu dawnej stolicy Imperium Azteków. Obowiązkowymi punktami zwiedzania będą: słynny plac Zocalo czyli centrum współczesnego Meksyku, Katedra Metropolitarna (gdzie odbędzie się Msza Święta), Muzeum Antropologiczne, z ogromną ilością zbiorów etnograficznych oraz centralnie położony Pałac Prezydencki. Przejazd do zielonej dzielnicy Xochimilco, słynnej z licznych kanałów wodnych. W Xochimilco czeka nas rejs gondolami w rytm muzyki mariachi przy lokalnych przekąskach. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3: BAZYLIKA GUADELUPE Po śniadaniu udamy się do Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe, które jest największym Sanktuarium Maryjnym na świecie, odwiedzanym każdego roku przez miliony pielgrzymów z całego świata. Świątynia została zbudowana niedaleko wzgórza Tepeyac, gdzie jak głoszą przekazy, Matka Boża z Guadalupe objawiła się świętemu Juanowi Diego. Msza Święta w jednej z kaplic na terenie Bazyliki. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na modlitwę i zakup religijnych pamiątek i prezentów. Powrót do Mexico City. Obiadokolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4: TEOTIHUACAN – PUEBLA  Po śniadaniu Msza Święta w kościele Santiago, na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony św. Juan Diego. Następnie udamy się do Teotihuacan, które w języku Azteków znaczy „miejsce w którym ludzie zmieniają się w bogów”. To najbardziej znane w Meksyku centrum cywilizacji prekolumbijskiej sięgające swoją historią do II w przed Chrystusem. Zobaczymy tam słynną Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Drogę Zmarłych. Po wrażeniach związanych ze zwiedzaniem, przejazd do miasta Puebla. Obiadokolacja. Nocleg w kolonialnym hotelu w Puebla..

DZIEŃ 5: PUEBLA - CHOLULA - TONANTZINTLA Rano śniadanie. Zwiedzamy Puebla, zwane „Miastem Aniołów”, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Puebla rozsławił również Jan Paweł II, który odwiedził miasto podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Meksyku. W Puebla zobaczymy historyczne centrum z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo (w którym będzie Msza Święta), Katedrę oraz lokalny bazar. Następnie przejazd do położonego w okolicy miasteczka Cholula. To właśnie tutaj znajduje się największa piramida na świecie, która dzisiaj jest porośnięta trawą i drzewami, a na jej szczycie Hiszpanie wybudowali kościół. W tym pełnym wrażeń dniu odwiedzimy też kościółek w wiosce Tonantzintla, który jest jednym z najwspanialszych przykładów w całej Ameryce łączenia sztuki kolonialnej i indiańskiej. Powrót do Puebla. Obiadokolacja  i nocleg w kolonialnym hotelu w Puebla.

DZIEŃ 6: CUERNAVACA – ACAPULCO Rano po śniadaniu wyjazd z miasta Puebla. Przy dobrej pogodzie na horyzoncie pojawią się potężne wulkany: Popocatepetl i Ixtacihuatl. Zatrzymamy się w Cuernavaca, nazywanym  "miastem wiecznej wiosny", ze względu na niezwykle łagodny klimat. Zobaczymy Katedrę oraz Stare Miasto. Po południu przejedziemy do Acapulco. Po przyjeździe zakwaterowanie w komfortowym hotelu przy plaży z opcją All Inclusive. Nocleg w hotelu w Acapulco..

DZIEŃ 7: ACAPULCO Msza Święta w hotelu. Pobyt w Acapulco, “Perle Pacyfiku”, jak niegdyś nazywano to miasto. Wypoczynek i plażowanie. Po południu dla chętnych wycieczka fakultatywna - zwiedzanie miasta oraz udział w pokazach karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada (koszt ok. 40 USD/os). Pobyt i nocleg w hotelu z wyżywieniem All Inclusive.

DZIEŃ 8: ACAPULCO Msza Święta w hotelu. Czas wolny, wypoczynek. Dla chętnych możliwość zorganizowania kolejnej wycieczki fakultatywnej - przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca (koszt ok. 75 USD). Powrót do hotelu. Wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego w hotelu z opcją All Inclusive.

DZIEŃ 9: ACAPULCO Msza Święta w hotelu. Czas wolny. Kontunuujemy przyjemny wypoczynek w kurorcie Acapulco. Pobyt i nocleg w hotelu z wyżywieniem All Inclusive.

DZIEŃ 10: TAXCO Po śniadaniu wykwaterowanie.  Następnie przejazd do Taxco, pełnego uroku „miasta srebra”. Taxco słynie z bardzo gęstej zabudowy oraz malowniczych domów o charakterystycznej kolonialnej architekturze. Zwiedzanie Taxco: wjazd na punkty widokowe, spacer starymi uliczkami, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca i msza święta. Dysponujemy też czasem na zakup pamiatek i wyrobów ze srebra – Taxco to po prostu raj dla miłośników zakupów. Obiadokolacja i nocleg w kolonialnym hotelu w Taxco.

 

DZIEŃ 11: CACAHUAMILPA - MIASTO MEKSYK Wizyta w pobliskich  grotach Cacahuamilpa, tworzących jeden z największych naturalnych systemów jaskiń na świecie. W skład kompleksu jaskiń wchodzi 90 naturalnych komór. Transfer na lotnisko w Mexico City. Odprawa paszportowo bagażowa i wylot z przesiadką do Polski.

 

DZIEŃ 12: Przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Bilety lotnicze Kraków - Meksyk - Kraków (z przesiadkami).
Opłaty i podatki lotniskowe
hotele lokalne 3* na trasie, lokalne 4* podczas wypoczynku w Acapulco (pokoje tylko dwuosobowe)
codzienne śniadania i obiadokolacje według programu, pakiet All Inclusive w Acapulco.
transport i transfery w klimatyzowanym autobusie według programu
wszystkie bilety wstępu do atrakcji według programu
opieka polskiego pilota na całej trasie, również podczas przelotów
przewodnik lokalny
Obowiązkowa
Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL + NNW, bagaż
Wydatki programowe
Napiwki  dla  przewodnika i  kierowców  dodatkowo płatne.
 

 

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp kod od do cena od
1. PMB01 2014-12-04 2014-12-14 4700 zł + 1350 USD

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności wolnych miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Grażyny Boruta i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie