Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka śladami Św. Pawła w Grecji - 9 dni

9 dni | autokar | 2 300.00

TERMINY:
1. 2019-05-06 - 2019-05-14 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa

Filippi - Kavala - Tessaloniki - Weria - Meteory - Riwiera Olimpijska - Ateny - Termopile - Ateny - Korynt - Delfy

 

 

 Program ramowy

DZIEŃ 1Wcześnie rano Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Następnie spotykamy się na ustalonym parkingu przy kościele (możliwy wyjazd z Katowic lub Krakowa). Pakowanie bagaży, wyjedziemy w drogę w kierunku Grecji. Wyruszymy w kierunku granicy polsko - słowackiej, dalej przez Węgry do Serbii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: FILIPPI - KAVALA Po śniadaniu przejedziemy do Filippi, pierwszego europejskiego miasta, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Zobaczymy również miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza św. Wieczorem przejedziemy do hotelu w Kavali – dawnego Neapoli, portu do którego przypłynął św. Paweł. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: TESSALONIKI - WERIA Po śniadaniu wyjedziemy do Tessalonik. Zwiedzimy bazylikę św.  Demetriusza - największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Następnie zatrzymamy się w Werii czyli starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Wieczorem przejedziemy na Riwierę Olimpijską na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: METEORY  Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Meteorów. Zobaczymy niesamowite klasztory grecko-katolickie "zawieszone w chmurach", spośród których najstarsze powstały w IX w. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: ATENY - TERMOPILE Po śniadaniu wyjedziemy do Aten. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach - miejscu słynnej bitwy z Persami. W Atenach zobaczymy tego dnia Stadion Olimpijski oraz Parlament. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: ATENY - KORYNT Po śniadaniu przejedziemy do Aten, aby zwiedzić Wzgórze Akropolu. Po południu przejedziemy do Koryntu- miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

DZIEŃ 7: DELFY Po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze zwiedzimy Delfy – miejsce szczególne dla Greków. Zobaczymy tu ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: RIWIERA OLIMPIJSKA Rano, po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną w kierunku Polski. Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.   

DZIEŃ 9: POWRÓT DO POLSKI Rano, po śniadaniu wyrusz w drogę powrotną do Polski w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE I BĘDZIE DOSTOSOWANA DO ROZKŁADU LOTÓW

 

 Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek, wideo, WC, rozkładane fotele.
8 noclegów  w hotelach klasy turystycznej 3*. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. Dopłata do pokoju 1 osobowego.
Śniadania (8), obiadokolacje (8). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Opiekę i informację turystyczną pilota
Codzienna msza św. oraz opieka duchowa
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 15 000 EUR, NW CP + bagaż do 1000 zł
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi + słuchawki + taksy klimatyczne – około 115 euro.
 

 

 Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce wpokoju 1-osobowym: 500.00 PLN/os.
Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 4,14% ceny pielgrzymki

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-05-06 2019-05-14 2 300.00

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie