Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Słowenia - Baśniowy Kraj

7 dni | autokar | 1890.00

TERMINY:
1. 2019-09-21 - 2019-09-27 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa

Ptuj - Jeruzalem - Olimje - Celje - Lublana - Bled - Bohinj - Wąwóz Vintgar - Jaskinia Postojna - Lipica - Piran - Planica - Brno 

 

 Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

DZIEŃ 2: PTUJ - JERUZALEM Śniadanie. Przejazd do Ptuj – jednego z najpiękniejszych miast Słowenii, położonego u stóp wzgórza, z zamkiem ze średniowiecznym układem urbanistycznym oraz architekturą z czasów rzymskich. Przejazd do Jeruzalem, jednego z ważniejszych słoweńskich regionów produkujących wino. Zwiedzanie wytworni tradycyjnie tłoczonego oleju z pestek dyni z możliwością degustacji. Następnie przejazd do winnicy – degustacja. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Terme Olimia

DZIEŃ 3: OLIMJE - CELJE - LUBLANA Śniadanie. Przejazd do Olimje – zwiedzanie zamku lub fakultatywnie pobyt w termach. Przejazd do Celje - miasta położonego na północnym brzegu rzeki Savinia, z wieloma zabytkami pamiętającymi jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego. Najcenniejszym z nich jest pałac hrabiów Cylejskich z krużgankami i bezcennymi malowidłami z przełomu XVI i XVII wieku. Kontynuacja podróży do  Lublany – administracyjnej i kulturowej stolicy Słowenii. Życie miasta koncentruje się nad brzegami rzeki Lublanicy. Zobaczymy m.in.: kameralną starówkę, liczne zabytki oraz górujący nad miastem zamek. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Domżale.

DZIEŃ 4: BLED - BOHINJ - WĄWÓZ VINTGAR  Śniadanie. Przejazd do Bled – miasta słynącego z leczniczego klimatu oraz termalnej wody źródlanej w centrum Alp Julijskich. Zwiedzanie średniowiecznego zamku uczepionego stromej skały, górującego nad jeziorem Bled. Kontynuacja podróży do Bohinj – doliny położonej pośrodku Alp Julijskich z centralnie położonym malowniczym jeziorem Bohinjskim. Rejs po jeziorze i zwiedzanie wąwozu Vintgar. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: JASKINIA POSTOJNA - LIPICA - PIRAN Śniadanie. Przejazd do Jaskini Postojnej – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych i największych jaskiń w Europie, typu „klasyczny kras”, mającej łącznie ponad 20 km podziemnych przejść, sal, korytarzy, pełnej zadziwiających form skalnych. Przejazd do Lipicy. Zwiedzimy stadninę "Kobilarna Lipica", znaną z hodowli koni lipicańskich. Historię powstania lipicańskiej rasy koni liczy się od roku 1580, kiedy habsburski książę Karol II założył właśnie tę stadninę. Przejazd do Piranu – zwiedzanie miasta z zachowanym średniowiecznym układem wąskich uliczek oraz zabudową mieszkalną z czasów wenecjan. Przejazd na obiadokolację i nocleg do regionu Goriška Brda - urokliwego regionu pełnego winnic i stromych wzgórz.

DZIEŃ 6: PLANICA Śniadanie. Przejazd do Planicy - doliny górskiej położonej w Alpach Julijskich, znanego ośrodka sportów zimowych. Zobaczymy 240 – metrową skocznię mamucią. Historia skoczni w Planicy sięga lat trzydziestych XX wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

DZIEŃ 7: BRNO Śniadanie. Spacer po Brnie, zobaczymy m.in. Katedrę św. Piotra i Pawła, Bazylikę pw. WNMP, klasztor Augustianów, klasztor i kościół Kapucynów, ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem, zwiedzimy także system podziemnych korytarzy, znajdujących się pod rynkiem. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

 

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

 

 Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Przejazd komfortowym autokarem
6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
6 śniadań, 6 obiadokolacji
Opiekę i informację turystyczną pilota
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 10 000 zł w RPbezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych 20 000 EUR, NW 2000 EUR, DO 5000 EUR w Europie 
Wydatki programowe
Wstępy + opłaty drogowe + parkingi + wjazdy do miast + przewodnicy lokalni – około 110 euro.
UWAGA
Cena wycieczki jest uzależniona w zależności od miejsca wyjazdu
 

 

 

 Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce wpokoju 1-osobowym. 600.00 PLN/os.

 

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-09-21 2019-09-27 1890.00

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie