Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

8 dni | samolot | 3 590.00

1. 2017-09-17 2017-09-24 [Sprawdź termin]
Trasa

Lizbona – Ajustrel – Fatima– Batalha – Alcobaca – Nazare – Rejs w Porto  –  Santiago de Compostela –  Braga – Coimbra – Mafra – Cabo de Roca – Cascais

 
 Program ramowy

DZIEŃ 1: Wylot do Lizbony. Grupa spotyka się z pilotem o ustalonej godzinie w porcie lotniczym Warszawa – Okęcie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa oraz odlot do Portugalii. Lądowanie w Lizbonie. Transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: LIZBONA Rano zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. W programie: Kościół p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Przejazd do centrum Lizbony, spacer urokliwymi uliczkami do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji Modlitwa Różańcowa i procesja  z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 3: ALJUSTREL - FATIMA  Zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie Droga Krzyżowa, urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza Święta. Obiadokolacja. Wieczorem Modlitwa Różańcowa i procesja  z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 4: BATALHA - ALCOBACA - NAZARE - FATIMA  Przejazd do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku. Następnie udamy się do Alcobaca, zwiedzanie klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Nazare - niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Obiadokolacja. Wieczorem Modlitwa Różańcowa i procesja z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 5: REJS W PORTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA Przejazd do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze przystanek w Porto, największym mieście w północnej Portugalii, sięgającym korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowane na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Piękne widoki miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Katedry, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 6: BOM JESUS - BRAGA - COIMBRA - FATIMA Wyjazd z Santiago de Compostela. Po drodze postój na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzenie sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, gdzie prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Przejazd do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem przepiękne nabożeństwo różańcowe z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 7: MAFRA - CABO DA ROCA - CASCAIS Przejazd do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze). W tym dniu także w programie Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską,  wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk. Przejazd trasą nadmorską, z postojem na odpoczynek w miejscowości Cascais. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: PORTUGALIA - WARSZAWA Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski. Lądowanie na lotnisku Warszawa-Okęcie. Zakończenie pielgrzymki..UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

 Świadczenia
W cenie podstawowej
Bilet lotniczy na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
7 noclegów w hotelach 3* . Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1 os.
Śniadania (7). Pakiet 7 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Transfery autokarem na trasie pielgrzymki.
Ubezpieczenie KL do 10 000 EUR, NW 7000 zł, choroby przewlekłe.
Opieka pilota.
Opieka duchowa.
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi + słuchawki podczas zwiedzania: około 105 euro/os.
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.
 
 Dopłaty (zniżki)

Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os.

 

Turystyczny Gundusz Gwarancyjny 10.00 PLN/os.

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp od do cena od
1.
17-09-2017
24-09-2017
3590.00

 

Sprawdź TERAZ dostępność wolnych miejsc /08.00-20.00/
Tel: 0801-009-514 lub 33-853-2075 oraz 33-853-0732 mobil: 504-43-43-43
Kontakt e-mail:kontakt@duchowa.turystyka.pl
Komunikator SKYPE: biuro-familytour
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie