Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Italia Belissima - 8 dni!

8 dni | samolot | 350.00 PLN + 550 EUR

TERMINY:
1. 04-06-2019 - 11-06-2019 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Spiazzi – Jezior Garda – Sirmione – Riva del Garda – Lago di Garda – Werona - Padwa – Loreto – Manopello - Rzym - Watykan – Terni – Asyż

 

Program ramowy

DZIEŃ 1: SPIAZZI Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie. Przelot do Mediolanu. Przejazd do Spiazzi. Zakwaterowanie, po którym spacer połączony z Drogą Krzyżową do Sanktuarium Madonna della Corona w Spiazzi. Msza Święta. Powrót do hotelu, na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 2: JEZIORO GARDA - SIRMIONE - RIVA DEL GARDA Śniadanie, po którym przejazd do Sirmione. Zwiedzanie historycznego miasta, będącego dziś cenionym kurortem nad Jeziorem Garda. Spacer w okolicy jeziora. Rejs po jeziorze Garda - w trakcie rejsu możliwość podziwiania widoków otoczonego majestatycznymi szczytami górskimi jeziora oraz bogatych rezydencji rozlokowanych po obu stronach jeziora. Po dopłynięciu krótki spacer i zwiedzanie Riva del Garda oraz czas wolny. Następnie przejazd wzdłuż brzegu jeziora z przystankami i czasem wolnym w kurortach Jeziora Garda. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: WERONA Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie miasta Romea i Julii – Werony. Nasz spacer rozpoczniemy od historycznego centrum z pochodzącym z I w n.e. rzymskim amfiteatrem zwanym „areną” i placem Delle Erbe. Poznamy także bazylikę św. Zenona, most Castelevecchio. Spacerując po Via Capello dotrzemy pod numer 23. Odnajdziemy tu podwórko ze słynnym balkonikiem Julii. Czas wolny, po którym przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: PADWA - LORETO Śniadanie po którym przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Przejazd do  Loreto. Nawiedzimy sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Miał on zostać przewieziony z Nazaretu do Włoch przez rodzinę De Angelis, która chciała w ten sposób uchronić go przed zniszczeniem. Zobaczymy liczne kaplice, w tym kaplicę polską. Udamy się na plac Madonny, do pięknej fontanny oraz dzwonnicy.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: MANOPPELLO Śniadanie, po którym przejazd do małej osady Manoppello, założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 – była to pierwsza wizyta papieska w Manoppello. Czas wolny na wypoczynek na plaży nad pobliskim Adriatykiem.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 6: RZYM - WATYKAN Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Udamy się na Lateran. Przejdziemy do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Zwiedzimy średniowieczny wirydarz. Kolejne obiekty, które zobaczymy to kaplica San Lorenzo i Święte Schody. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: TERNI - ASYŻ Śniadanie. Przejazd do miasta Terni. Nawiedzimy Bazylikę św. Walentego, by pomodlić się przy grobie patrona zakochanych, oraz XII w. kościół św. Franciszka z przepiękną kaplicą Paradisi. Następnie udamy się do Wodospadu Marmurowego, który ze względu  na swój urok jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Z kolei udamy się do Asyżu. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary. Czas wolny – możliwość relaksu na średniowiecznej starówce. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Medioanu.

DZIEŃ 8: Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko do Mediolanu. Odprawa biletowo - bagażowa. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.


UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2/3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Śniadania (7) i obiadokolacje (7).
Przejazd komfortowym autokarem.
Przelot na trasie Kraków - Mediolan - Kraków
Ubezpieczenie KL chorób przewlekłych do 20 000 EUR, NW do 2000 zł.
Opieka i informacja turystyczna pilota.
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi 
UWAGI
Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

 

 
 
 
Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp od do cena od
1.
04.06.2019
11.06.2019
350.00 PLN + 550 EUR
 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie