Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka samolotowa do Gruzji

8 dni | samolot | 3 790 PLN

TERMINY:

Trasa
Tbilisi - Kachetia - David Gareja - Bodbe - Sighnaghi - Gurdżani - Mccheta - Ananuri - Gudauri - Gruzińska Droga Wojenna - Kaukaz - Stepantsminda/Kazbegi - Gori - Uplisciche 
 

 

Program ramowy
DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Tbilisi.

DZIEŃ 2: TBILISI Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie w hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta Tbilisi: Katedra św. Trójcy Sameba, Cerkiew Metekhi, przejazd kolejką linową na górę do twierdzy Narikala. Spacer do dzielnicy łaźni z pięknymi widokami panoramicznymi. Zwiedzanie Abanotubani – dzielnicy łaźni siarkowych – serca Starego Miasta. Wizyta w kantorze, aby wymienić USD na lokalną walutę: lari. Spacer przez wąskie uliczki Shardeni do cerkwi Sioni, Mostu Pokoju oraz najstarszej cerkwi w Tbilisi – Anciskhati. Msza Święta w kościele na starówce. Obiadokolacja w restauracji z gruzińskimi tańcami. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: KACHETIA - GAVID GAREJA Po śniadaniu Msza Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła. Następnie wyjazd do Kachetii w kierunku południowo-wschodnim, w stronę kompleksu klasztornego David Gareja. Z powodu ubogiej szaty roślinnej okolice te określa się mianem półpustyni. Należy zaopatrzyć się w duże ilości wody do picia, coś do jedzenia, na miejscu nie ma żadnych sklepów!!! Ciekawostką jest fakt występowania tu wielu rzadkich gatunków ptaków. Zbudowany jeszcze w VI wieku monastyr kryje się za ciągiem wzgórz. Jego założycielem jest jeden z apostołów Gruzji, głoszący chrześcijańską naukę ojciec syryjski o imieniu Dawid. Aby zobaczyć najstarszą i zarazem najpiękniejszą część monastyru, kryjącą pozostałości fresków z VIII-IX wieków, zapraszamy na trekking po dość stromym zboczu góry w stronę jej grzbietu (oczywiście tylko dla chętnych), z którego rozciąga się już panorama stepów Azerbejdżanu. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 4: KACHETIA - BODBE - SIGHNAGHI - GURDŻAANI Po śniadaniu Msza Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka – monaster budowany miedzy IV a IX stuleciem. Znajduje się tam cerkiew postawiona nad grobem krzewicielki gruzińskiego chrześcijaństwa św. Nino. Dalej przejazd do Sighnaghi, zwanego miastem miłości, które znane jest ze swego przepięknego, tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazańską. Następnie przejazd do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy. Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do hotelu do stolicy Gruzji. Chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Będzie również możliwość za dodatkową niewielką opłatą odbyć relaks w łaźniach tureckich (tylko dla chętnych). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu taksówkami (we własnym zakresie, koszt ok. 10-15 lari za taxi).

DZIEŃ 5: MCCHETA - ANANURI - GUDAURI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Msza Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła. Przejazd do Mcchety, dawnej gruzińskiej stolicy i kolebki jej chrześcijaństwa. Nawiedzimy usytuowaną na pionowej skale cerkiew Dżwari (Krzyż). Następnie zobaczymy monaster Sweticchoweli (Życiodajny Słup). Obecna budowla pochodząca z XI wieku, jest miejscem przechowywania wielkiej świętości – Chitonu Zbawiciela. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Po zakończeniu zwiedzania tych cennych perełek architektury sakralnej udamy się dalej wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej, która już niejednokrotnie stanowiła źródło natchnienia dla największych pisarzy. Pierwszy jej odcinek to stosunkowo płaski teren wzdłuż brzegu rzeki Aragwi, który następnie przechodzi w serpentynę wspinającą się coraz wyżej i wyżej. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie twierdzy Ananuri, położonej nad turkusową taflą wód Zbiornika Żinwali. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w Gudauri, jest to gruziński kurort narciarski leżący w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: KAUKAZ - STEPANCMINDA/KAZBEGI Śniadanie. Msza Św. w hotelowej salce konferencyjnej lub w terenie. Wykwaterowanie z hotelu. W tym dniu udamy się na „Gruzińską Drogę Wojenną”. Droga przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergetis, nad którą króluje słynna XIV-wieczna cerkiew Świętej Trójcy oraz Kazbek, czyli jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Cerkiew położona jest na wysokości 2170 m, do której dotrzemy samochodami terenowymi. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po drodze postój w supermarkecie na zrobienie pamiątkowych zakupów. Następnie powrót do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 7: UPLISCICHE - GORI - TBILISI Po śniadaniu i Mszy Świętej w polskim kościele Św. Piotra i Pawła udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Po drodze krótki postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie znajduje się jego muzeum, dla chętnych proponujemy zwiedzanie muzeum Stalina (za dodatkową opłatą ok. 10-15 lari / osoby). Po południu powrót do Tbilisi. Czas wolny na starówce na zakup ostatnich pamiątek. Wieczorem pożegnalna obiadokolacja w restauracji gruzińskiej. Powrót na odpoczynek do hotelu.

DZIEŃ 8: Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. 
Śniadania (6) i obiadokolacje (6). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Przelot na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa; opłaty lotniskowe,
Przejazd komfortowym autokarem na terenie Gruzji
Ubezpieczenie KL wraz z KL chorób przewlekłych do 30 000 €, NNW 2000 €
Opieka doświadczonego pilota na całej trasie
Rezerwacja mszy św. w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania
Wydatki programowe
Wstępy + zwyczajowe napiwki + przewodnicy lokalni + przejazd samochodami terenowymi + TAMADA + taksy klimatyczne: ok 80 USD/os. 
Przelot
Przeloty realizowane są z miasta: Warszawa
Informacje dotyczące bagażu
We wszystkich cenach podstawowych wliczony jest bagaż podręczny.  bagaz rejestrowany do 32 kg.
 

 

 

Dopłaty (zniżki)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 200 USD/os.
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 160 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-06-29 2019-07-06 3 790 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie