Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Armenii z Warszawy

8 dni | samolot | 3690 PLN

TERMINY:

Armenia to pierwszy kraj na świecie, w którym chrześcijaństwo zostało uznane za religię państwową. W 301 roku Grzegorz Oświeciciel ochrzcił króla Armenii, Tirydatesa III. W ten sposób Armenia wyprzedziła dwa kolejne kraje, Gruzję i Etiopię. Jest to doskonały cel pielgrzymek i wycieczek dla osób zainteresowanych historią chrześcijaństwa. Wieloletnie tradycje chrześcijańskie sprawiły, że Armenia jest niezwykle bogata w zabytki religijne, takie jak kościoły, klasztory i katedry. Dodatkowo malownicze położenie na południowym Kaukazie, doskonały klimat i niezwykła gościnność Ormian sprawiają, że Armenia jest bardzo chętnie odwiedzanym krajem! To kraj piękny i wyjątkowy bez wątpienia.
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: PRZELOT Z WARSZAWY DO ARMENII. Spotkanie z pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy do Erywania o godz. 22.20. Nocny przelot.

 

DZIEŃ 2: ERYWAŃ. Wczesnym rankiem przylecimy do stolicy Armenii – Erywania. Transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie w hotelu 4* w Erywaniu (przez całą pielgrzymkę nie zmieniamy hotelu), krótki odpoczynek, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta, zobaczymy z zewnątrz: kościół Katoghike, czyli najstarszy ocalały kościół w Erywaniu i Kaskadę – Centrum Sztuki Cafesjana, współczesne połączenie schodów, ogrodów i fontann oraz Muzeum Holokaustu. Po południu nawiedzimy największą świątynię Armenii katedrę św. Grzegorza Oświeciciela. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3: JEZIORO SEWAN, SEWANAWANK, HAJRAWANK, NORATUS, HAGARCIN, DILIŻAN. Rano, po śniadaniu przejedziemy nad Jezioro Sewan – najwyżej położone jezioro górskie, jego krystaliczne wody zmieniają swoją barwę kilka razy w ciągu dnia. Armenia nie ma dostępu do morza, ma za to prawdziwą perłę, z której dumny jest każdy Ormianin, czyli Jezioro Sewan, które przyciąga turystów swoim urokiem, pięknem otaczającej go przyrody, oferującymi wypoczynek plażami i historią zaklętą w starym klasztorze i jego okolicach. Nawiedzimy klasztor Sewanawank – zabytek szczególnie ważny dla historii i kultury Armenii. Klasztor znajduje się w pobliżu miasta Sewan na miejscu, które niegdyś było wyspą, obecnie zaś – na skutek obniżenia się poziomu wód spowodowanego pracami melioracyjnymi w epoce stalinowskiej – stanowi półwysep. Po drodze zobaczymy również klasztor Hajrawank i cmentarz w położonej nieopodal jeziora Sewan wsi Noratus, który słynie ze swoich zabytków: kolumn z inskrypcjami i przepięknych chaczkarów. Są to prostokątne elementy wykute ze skały czy kamienia, na których wyżłobiono krzyż. Często dodatkową ozdobą są motywy roślinne i geometryczne. Chaczkary powstawały przeważnie na cześć zmarłych lub w podzięce za darowiznę dla klasztoru. Są bardzo typowe dla sztuki ormiańskiej, można je spotkać na terenie całego kraju. Tego dnia będzie również wizyta w kompleksie klasztornym Hagarcin w Diliżan. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Erywania, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4: CHOR WIRAP, NORAWANK. Po śniadaniu przejazd do jednego z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa – Klasztoru Chor Wirap. To tutaj Armenia, jako pierwszy kraj na świecie, została ochrzczona. Stąd roztaczają się wspaniałe widoki na biblijny Ararat oraz Turcję. Dalej udamy się do klasztoru Norawank z XIII wieku., jednego z najwspanialszych zabytków kraju. Otoczone czerwonymi skałami okolicznych wzgórz, pomysłowo skonstruowane i pięknie zdobione kościoły robią niesamowite wrażenie na każdym gościu. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Erywania, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: AMBERD, SAMOSAVANK, ASHTARAK, KARMRAVOUR, ERYWAŃ, MATENADARAN Rano, po śniadaniu udamy się do fortecy Amberd z IX w., a następnie przejedziemy do Samosawank, którego nazwę można przetłumaczyć jako „klasztor psalmów” oraz pomnika Alfabetu Ormiańskiego. Miejscem naszego zwiedzania będzie również Ashtarak, gdzie znajduje się wiele zabytków historii i architektury Armenii. Jednym z nich jest kompleks 3 kościołów z unikalnymi fraskami, odwiedzimy Karmravour. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Erywania, następnie odwiedzimy Muzeum Manuskryptów Matenadaran. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 6: ECZMIADZYN, ZWARTNOTS, ERYWAŃ, FABRYKA KONIAKÓW Rano, po śniadaniu udamy się do Eczmiadzyna, jednego z najświętszych miast w Armenii, „ormiańskiego Watykanu”, siedziby Katolikosa. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy ruinach VII w. katedry w Zwartnots. Po południu zapraszamy do znanej na całym świecie Erywańskiej Fabryki Koniaków. Wizyta pozwala dowiedzieć się w jaki sposób produkuje się koniaki, jaka jest historia tego trunku i tradycja wyrobu w Armenii. Oczywiście pod koniec zwiedzania można skosztować napitków produkowanych w fabryce. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: Rano, po śniadaniu udamy się do Garni – świątyni boga Mitry z I w. Po przyjęciu przez Armenię chrztu, stała się letnią rezydencją ormiańskiej rodziny królewskiej. Całkiem niedaleko od Garni, znajduje się inny zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej –klasztor Geghard. Jest to cały zespół różnych budynków: kościołów, grobowców. Ich znaczna część jest wykuta w skale. Na terenie Geghard znajduje się też całkiem spora liczba chaczkarów. Po południu powrócimy do Erywania, w tym dniu proponujemy również krótki pobyt na lokalnym targu z owocami. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem pożegnalna obiadokolacja i odpoczynek w hotelu.
 
DZIEŃ 8: Po północy wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot z Erywania o godz. 04.40. Przylot do Warszawy o godz. 06.30. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
bezpośredni przelot polskimi liniami LOT na trasie: Warszawa - Erywań – Warszawa, bagaż podreczny 8 kg i bagaż rejestrowany 23 kg, opłaty lotniskowe, odprawa na lotnisku
7 noclegów w hotelu 4* w Erywaniu (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami)
wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
transport armeńskim autokarem klasy turystycznej na całej trasie pielgrzymki
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL 30 000 EUR, NNW 15 000 pln, bagaż 800 pln, choroby przewlekle i nowotworowe
opieka polskiego pilota na trasie całej pielgrzymki
przedstawiony program zwiedzania
Cena nie zawiera
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania i obowiązkowych napiwków, obowiązkowej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny, zwiedzania Erywańskiej Fabryki Koniaków (około 85 USD /osobę – kwota obowiązkowa przekazywana
pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki)
Wymagane dokumenty
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 200 USD/os./pobyt
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 155 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 27-06-2020 04-07-2020  3690 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Frazy wyszukiwarki:
#Armenia #samolotem
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie