Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Gruzji - Śladami Św. Nino - z Warszawy

8 dni | samolot | 3690 PLN

TERMINY:

Gruzja to korzenie chrześcijańskiej Europy! Kraj pełen średniowiecznych monastyrów, 
historycznych miejsc, wspaniałych szczytów Kaukazu, rozległych stepów, niedostępnych 
prastarych górskich wiosek, legendarnych „wieży z kamienia” i skalnych miast. Słynie 
z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim tworzą 
ją ludzie, którzy wręcz kochają Polaków.
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY, TBILISI. Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym wylotem. Wylot liniami lotniczymi LOT z Warszawy do Tbilisi o godz. 22.30. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h).

 

DZIEŃ 2: TBILISI. Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, wjeżdżamy do twierdzy kolejką linową, a następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. Dzień zakończymy Mszą św. na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. Wieczorem przejedziemy na powitalną obiadokolację do restauracji ze słynnymi tańcami gruzińskimi.

 

DZIEŃ 3: KACHETIA – DAWID GAREJA, UDABNO Po śniadaniu Msza św., a następnie wyjedziemy do Kachetii w kierunku południowo-wschodnim, w stronę kompleksu klasztornego David Gareja. Z powodu ubogiej szaty roślinnej okolice te określa się mianem półpustyni. Należy zaopatrzyć się w duże ilości wody do picia, coś do jedzenia, na miejscu nie ma żadnych sklepów! Zbudowany jeszcze w VI wieku monastyr kryje się za ciągiem wzgórz. Jego założycielem jest jeden z apostołów Gruzji, głoszący chrześcijańską naukę ojciec syryjski o imieniu Dawid. W drodze powrotnej zatrzymamy się w kawiarni prowadzonej przez Polaków. Wieczorem obiadokolacja w restauracji, a następnie powrót do hotelu w Tbilisi na nocleg.

 

DZIEŃ 4: KACHETIA – BODBE, SIGHNAGHI, GURDŻAANI Po śniadaniu i Mszy św. przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich. Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z najbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji i chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Chętni za dodatkową opłatą będą mieli również możliwość zakosztowania relaksu w łaźniach tureckich. Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi (taxi we własnym zakresie, koszt ok. 10-15 lari).

 

DZIEŃ 5: MTSKHETA, ANANURI, GUDAURI Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza św., a następnie przejedziemy do Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej. Jadąc zaledwie godzinę od strony Tbilisi, po prawej stronie najpierw zobaczymy zaporę z elektrownią wodną, następnie dotrzemy do Twierdzy Ananuri, jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Gruzji. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w Gudauri, jest to gruziński kurort narciarski leżący w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 6: KAUKAZ – STEPANCMINDA/KAZBEGI Po śniadaniu wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stepancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbek (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Wieczorem powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu. W tym dniu Msza św. w terenie lub na terenie hotelu.

 

DZIEŃ 7: UPLISCICHE, GORI, TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Ten kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności znajduje się na skalistym brzegu rzeki Mtkwari, jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Po drodze postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie
znajduje się jego muzeum, zobaczyć można również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (wstęp dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Po południu powrócimy do Tbilisi i udamy się do głównej katedry gruzińskiej – nawiedzimy Sobór Trójcy Świętej. Wieczorem pożegnalna obiadokolacja w restauracji. Powrót na odpoczynek do hotelu.
 
 
DZIEŃ 8: POWRÓT DO POLSKI Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55. Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
bezpośredni przelot polskimi liniami lotniczymi LOT na trasie: Warszawa-Tbilisi-Warszawa, bagaż rejestrowany 23
kg, bagaż podręczny 8 kg, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami)
wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)
transport turystycznym gruzińskim autokarem
ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 800 PLN; z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych
opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kościołach/kaplicach, w terenie na
łonie natury lub na terenie hotelu)
Cena nie zawiera
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych
napiwków dla przewodnika, kierowcy i tragarzy hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji,
obecności Tamady, przejazdów autami terenowymi, obowiązkowej opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
(około 80 USD / osobę przy pełnej grupie – kwota przekazywana pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki)
napoi do obiadokolacji
korzystania z łaźni tureckiej, wejścia do Muzeum Stalina (ok. 15 lari), przejazdów taxi
Wymagane dokumenty
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 160 USD/os./pobyt
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 155 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 25-04-2020 02-05-2020  3690 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Frazy wyszukiwarki:
#Gruzja #samolotem
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie