Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej i Jordanii z Krakowa

10 dni | samolot | 1450 PLN + 1000 USD

TERMINY:

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii jest nie tylko możliwością przejścia szlakami Chrystusa, zbliżenia się, a nawet dotknięcia historii zbawienia, ale przede wszystkim drogą wewnętrznej przemiany, sposobem na wsłuchanie się w słowo Boga.
 
Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan.
 
CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – STELLA MARIS – GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – NAZARET – JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃST – TABGA – AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – PETRA – WADI RUM – JERYCHO – QASRL AL-YEHUDA – MORZE MARTWE – EIN KAREM – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI – JEROZOLIMA
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: WYLOT Z POLSKI, HAJFA, STELLA MARIS Zbiórka na lotnisku Kraków - Balice o 3.30. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 05.45. Lądowanie w Tel Awiwie o 10.25. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Zobaczymy Cezareę Nadmorską, jedno z najlepiej zachowanych pozostałości starożytnego miasta z okresu Imperium Rzymskiego. Przejazd do Hajfy, wizyta w klasztorze Stella Maris na górze Karmel. Następnie udamy się do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2: GÓRA TABOR, KANA GALILEJSKA, NAZARET. Po śniadaniu udamy się na Górę Tabor, gdzie nawiedzimy Kościół Przemienienia Pańskiego. W tym dniu zobaczymy Kanę Galilejską (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich) oraz Nazaret: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: JEZIORO GALILEJSKIE, KAFARNAUM, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGA. Rano, po śniadaniu przejedziemy nas jezioro Galilejskie. W tym dni zobaczymy: Górę Błogosławieństw, Kafarnaum (zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę) oraz Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po jeziorze. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4: PRZEJAZD DO JORDANII, JERASH, AMMAN. Po śniadaniu przejazd na granice izraelsko – jordańską Sheikh Hussein. Następnie udamy się do Jerash, starożytna Geraza, jednio z miast Dekapolisu. Później przejazd do Ammanu, stolica Królestwa Jordanii, Starotestamentowy Rabban Ammon. Zwiedzania miasta: Wzgórze Cytadeli, pozostałości z różnych okresów historii miasta (ruiny świątyni Herkulesa, pozostałości pałacu Ammajadów z VII w., Teatr Rzymski, Meczet Błękitny). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: GÓRA NEBO, MADABA, KERAK. Rano po śniadaniu przejazd na górę Nebo, miejsce z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną i miejsce jego śmierci. Następnie udamy się do Madaby, słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich. W tym dniu zobaczymy również Kerak, twierdza krzyżowców z XII w. jedna z największych w tym rejonie. Przejazd do hotelu w Petrze. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 6: PETRA, WADI RUM. Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Petry, miasta starożytnej cywilizacji Nabatejczyków, wykute w różowym piaskowcu „perła turystyczna Jordanii” wpisana na listę UNESCO. Następnie przejedziemy do Wadi Rum, dwugodzinna przejażdżka Jeepami po pustynnej dolinie o księżycowym krajobrazie (kręcono tu sceny do filmu „Gwiezdne Wojny”). Przejazd do Ammanu, obiadokolacja, nocleg.

 
 
DZIEŃ 7: JERYCHO, QASRL AL–YEHUD, MORZE MARTWE. Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd na granicę Allenby. Po izraelskiej stronie udamy się do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 
 
DZIEŃ 8: EIN KAREM, PROCESJA NIEDZIELI PALMOWEJ. Rano, po śniadaniu udamy się do Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd na Górę Oliwna, gdzie weźmiemy udział w procesji Niedzieli Palmowe. Wieczorem powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.
 
 

DZIEŃ 9: JEROZOLIMA- DROGA KRZYŻOWA. Rano, po śniadaniu przejazd do Jerozolimy do Starego Miasta: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Czas wolny. Następnie przejdziemy do Dzielnicy żydowskiej – Ściana Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

 

 
DZIEŃ 10: GÓRA OLIWNA, SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI. Rano, po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakramentów). Następnie przejazd na lotnisko do Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 21.10. Lądowanie w Krakowie o godzinie 00.05 (08.04.2020 r.). Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przelot polskimi linami lotniczymi LOT na trasie: Kraków - Tel Awiw - Kraków, bagaż główny 23 kg, bagaż podręczny 8 kg
transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki
9 noclegów w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3-osobowych)
wyżywienie 2 x dziennie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
2 lunche
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR), NNW (7 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych
opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika w Izraelu i w Jordanii
opieka przewodnika jordańskiego (obowiązkowa)
przedstawiony program zwiedzania
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim)
codzienną Mszę św.
Cena nie zawiera
zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę 110 USD/os., opłaty graniczne 45 USD/os.
napojów do obiadokolacji
Wymagane dokumenty
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 320 USD/os./pobyt
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 240 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 29-03-2020 07-04-2020  1450 PLN + 1000 USD 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie