Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka do Libanu - do grobu św. Chabrela 2019

9 dni | samolot | 1390 USD + 200 USD

TERMINY:
1. 2019-07-16 - 2019-07-24 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

 Trasa:
Bejrut - Tyr - Sydon - Jaskinie Jeita - Harissa - Byblos - Annaya - Dolina Kadisza i Cedry - Kfifan

 

 Program ramowy

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z przesiadką do Bejrutu. Przylot wieczorem lub w nocy. Odpoczynek w hotelu w Bejrucie.

 

Dzień 2: BEJRUT Zwiedzanie stolicy Libanu - Bejrutu, który pomimo zniszczeń odrodził się i ponownie rozkwita. Miasto jest malowniczo położone na półwyspie otoczonym Morzem Śródziemnym. Dzień zaczynamy od objazdu Bejrutu z postojami w ciekawszych miejscach. W programie: Hamra, prawdziwe serce współczesnego miasta, przejazd do położonego nieco dalej na wschód centrum. Place de l'Etoile z licznymi kawiarniami przywołuje nam na myśl Paryż. Ważnym punktem miasta jest Martyr's Square (Plac Męczenników), miejsce wielu politycznych wydarzeń. Następnie spacer wysadzaną palmami nadmorską promenadą. Jeżeli pozwala na to bezpieczeństwo udamy się na polski cmentarz, gdzie zostali pochowani Polacy uchodzący z Armią Andersa ze Związku Sowieckiego. W Bejrucie zobaczymy oczywiście kościoły. W mieście tym kościoły katolickie sąsiadują z prawosławnymi i meczetami, a wyznawcy tak różnych wyznań żyją obok siebie w pokoju.  Znajdziemy się m.in. w katedrze św. Ludwika i zwiedzamy maronicką Katedrę św. Jerzego. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Bejrucie.

Dzień 3: TYR - SYDON Całodzienna wycieczka na południe Libanu, celem jest zwiedzanie dwóch, prastarych nadmorskich miast – Tyru i Sydonu (odległość ok. 180 km tam i z powrotem). W Sydonie zwiedzamy XIII wieczny Zamek Morza, który został zbudowany przez krzyżowców. Zobaczymy także świątynię Eszmuna,  najlepiej zachowany zabytek z czasów fennickich, gdy miasta Libanu przeżywały swą świetność. Spacer zacienionymi uliczkami starego miasta przeniesie nas w przeszłość. Dalsza podróż do Maghdouché, gdzie zatrzymujemy się w sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej. Przejazd do Tyru, zwiedzanie słynnych ruin rzymskich budowli ze znakomicie zachowanym hipodromem, a także akweduktem i rzymską drogą. Postaramy się, by znaleźć chwilę czasu na odpoczynek na ładnej plaży.  Kolacja i powrót późno wieczorem do Bejrutu.

Dzień 4: JASKINIE JEITA - HARISSA - BYBLOS Wyjazd w kierunku północnym (w tym dniu mamy do pokonania ok. 70 km), przed nami oglądanie kolejnych miejsc tego pięknego kraju. Pierwszym celem są jaskinie Jeita. To kompleks jaskiń nadzwyczajnej urody, z ich wnętrza wypływają wody rzeki Nahr al Kalb. Zwiedzanie Jeita i podziwianie wyjątkowych form naciekowych. Następnie przejazd do Harissa, gdzie kolejką linową wjedziemy na szczyt do figury Matki Boskiej, patronki Libanu. Figura waży 13 ton i została przywieziona z Francji w XIX wieku. Miejsce to stało się bardzo ważne dla religijnych Libańczyków. W Harissa nawiedzimy też maronicką katedrę. Obiad. Następnie przejazd do pobliskiego Byblos, gdzie spędzamy popołudnie.  Nocleg w Byblos.

Dzień 5: ANNAYA - AFGA Wycieczka do Annaya – miejsca najścislej związanego ze św. Charbelem Makhloufem. W położonym w górach klasztorze św. Marona będziemy mieć czas na modlitwę przy relikwiach świętego. W pobliskiej pustelni św. Charbel spędził ostatni okres swojego życia. Podróż przez góry do groty Afqa. Z groty wypływa rzeka Nahr Ibrahim. To nadzwyczajnej urody miejsce wg legendy miało być miejscem śmierci Adonisa. Wiosną na skutek wypłukiwania minerałów woda przybiera barwę czerwoną i wierzono, że to właśnie jest krew Adonisa. Afqa była uważana za miejsce święte, a obok znajdują się pozostałości rzymskiej świątyni Wenus. Powrót na nocleg do Byblos i kolacja.

Dzień 6: DOLINA KADISZA - BQAA KAFRA Wycieczka w góry Liban. To czas napawania się pięknem przyrody i wspaniałymi krajobrazami. Celem jest dotarcie do słynnych lasów cedrowych. Nieprzypadkowo cedr jest symbolem kraju i jest umieszczony na fladze kraju. Znajdziemy się w sąsiedztwie najwyższego szczytu Sawda (3090 m n.p.m.). Zwiedzimy urokliwą dolinę Kadisza, a w niej przyczepiony do skał klasztor Św. Antoniego. Obiad poczas wycieczki i postój w miejscowości Baszarri. Zawitamy do Bqaa Kafra  – miejsca urodzin św. Charbela, gdzie znajduje się jego pierwszy monastyr. Powrót do położonego nad morzem Byblos.

Dzień 7: ANNAYA - KFIFAN Dzień, w którym obchodzone jest Wielkie Święto św. Charbela. Spędzimy ten dzień uczestnicząc w uroczystej procesji z pustelni do grobu świętego w klasztorze w Annaya. Następnie udamy się do Kfifan, gdzie znajduje się sanktuarium św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela. Po południu powrót do hotelu i czas na odpoczynek na plaży.

Dzień 8: BYBLOS Zwiedzanie Byblos. Pierwsze ślady osadnictwa datowane są już na pięć tysięcy lat przed Chrystusem. W Byblos oglądamy pozostałości cywilizacji z wielu okresów starożytnych, a także świetnie zachowany zamek krzyżowców. Wieczorem przejazd na lotnisko w Bejrucie.

 

Dzień 9: Wylot z przesiadką do Warszawy w nocy lub nad ranem.  Powrót do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

 

UWAGA: KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Dopłata do pokoju jednoosobowego.
Śniadania (7) i obiadokolacje (7). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Bilet lotniczy na trasie Warszawa - Bejrut - Warszawa (lot z przesiadką)
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW do 15 000 PLN i bagaż do 1000 PLN
Przejazd komfortowym autokarem
Opieka pilota
Opieka duchowa
Wydatki programowe
Zwyczajowe napiwki ok. 40 USD
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.
 Dopłaty (zniżki)
Dopłata do pokoju jednosobowego  

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp kod od do cena od
1.   2019-07-16 2019-07-24 1390 USD + 200 USD

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie