Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka do Libanu - do grobu św. Chabrela

9 dni | samolot | 1900 USD + 850 USD

TERMINY:
1. 2019-11-04 - 2019-11-12 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

 Trasa:

ANNAJA – JARABTA – SYDON – TYR – MAGDOUCHE – BEJRUT – NAHER KALB – DOLINA BEKAA – BAALBECK

– KSARA - GROTA JEITA – HARISA – GHAZIR – WADI KADISZA – BAKAA KAFRA – BASZARRI – BYBLOS

 

 Program ramowy

Dzień 1: Zbiórka uczestników na lotnisku.Przelot do Bejrutu z międzylądowaniem lub bezpośrednio. Przejazd na nocleg.
 

Dzień 2: ANNAJA - JARABTA Śniadanie. Zwiedzanie Annaja, które jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na relikwie św. Szarbela Machlufa znajdujące się w monasterze Świętego Marona. Św. Szarbel spędził tu ostatnie lata życia w pustelni pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Następnie odwiedzimy monastyr Świętego Józefa w Jarabta – miejsce pochówku i kultu Świętej Rafki – libańskiej zakonnicy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: SYDON - TYR - MAGDOUCHE Śniadanie. Przejazd do Sydonu, gdzie zobaczymy Morski Zamek zbudowany w czasie krucjat przez krzyżowców, stare miasto, fabrykę oraz targ mydła z XV w. Następnie Khan El Franj – karawanseraj zbudowany w XVII w., obecnie odrestaurowywany. Przejazd do Tyru, gdzie zobaczymy pozostałe z czasów rzymskich: starożytny port, łaźnie, rzymską oraz bizantyjską nekropolię, akwedukt i hipodrom z II w. Następnie udamy się do Magdouche, gdzie odwiedzimy sanktuarium maryjne z kaplicą w grocie i wieżą z pomnikiem Maryi. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: BERJUR - NATHER KALB Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po mieście, wykopaliska z czasów rzymskich, Muzeum Narodowe, wizyta na cmentarzu polskim, gdzie pochowana jest między innymi Hanka Ordonówna. Następnie zobaczymy miejsce nad Naher Kalb – Rzeką Psa z pamiątkowymi reliefami w skale pozostawionymi przez kolejne wojska zdobywców począwszy od faraona Ramzesa II.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: DOLINA BEKAA - KSARA Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa, zwiedzimy Baalbeck – starożytne Heliopolis z kompleksem świątynnym – największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie. Następnie wizyta w Ksara – zwiedzanie i degustacja wina. Powrót na obiadokolację i nocleg..

Dzień 6: GROTA JELITA - HARIS - GHAZIR Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Groty Jeita – słynnej dwupoziomowej jaskini – spacer oraz przejażdżka łódką. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu w Harisie. Odwiedzimy również monastyr Bkerke - siedzibę maronickiego patriarchy. Następnie przejazd do  Ghazir – malowniczego górskiego miasteczka z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał Juliusz Słowacki, a w czasie II wojny światowej znalazło tu schronienie wielu Polaków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: WADI KASISZ - BAAKA KAFRA - BASZARRI Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do Wadi Kadisza – doliny z wieloma kaplicami, jaskiniami i pustelniami z dwunastowiecznymi freskami. Następnie odwiedzimy wioskę Bakaa Kafra – miejsce urodzenia Św. Szarbela. Przejazd do lasu cedrowego, który wspomniany był w Starym Testamencie oraz do Baszarri – miasta, gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran. Znajduje się tu muzeum poety. Następnie monastyr Kozhaya poświęcony Św. Antoniemu Wielkiemu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: BYBLOS Śniadanie. Przejazd do Byblos – miasta założonego w V w. p.n.e., gdzie zobaczymy kościół Św. Jana Chrzciciela, romański teatr, zamek krzyżowców. Następnie ponowna wizyta w  Annaja z pustelnią Św. Szarbela i monastyrem Św. Maruna. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 9: Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przelot z międzylądowaniem lub bezpośrednio. Zakończenie wyjazdu.

 

UWAGA: KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Pzelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi
przejazd klimatyzowanym autokarem w Libanie
8 noclegów, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Dopłata do pokoju jednoosobowego. 
Śniadania (7) i obiadokolacje (7). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
opiekę i informację turystyczną pilota 
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
Wydatki programowe
Zwyczajowe napiwki ok. 40 USD/os. 
UWAGA
Niezbędny dokument:  paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela) + wiza
 Dopłaty (zniżki)
Dopłata do pokoju jednosobowego  

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp kod od do cena od
1.   2019-11-04 2019-11-12 1900 zł + 850 USD

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie