Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka do Francji 2019 - Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus

8 dni | autokar | 2 520.00

TERMINY:
1. 2019-04-28 - 2019-05-05 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

 Trasa:
Tancremont – Banneux – Beauraing – Lisieux – Mont Saint-Michel - Livarot - Rovuen - Amiens – Reims

 

 Program ramowy

Dzień 1: Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji.
 

Dzień 2: TANCREMONT - BANNEUX - BEAURAING Śniadanie, następnie przejazd do Tancremont. Zatrzymamy się przy Kaplicy św. Krzyża, gdzie znajduje się drewniany krzyż z XI w. Krzyż jest bardzo cenny, gdyż przedstawia Jezusa Chrystusa w koronie królewskiej i królewskiej szacie. Kontynuacja podróży do Banneux – miejscowości u podnóża Ardenów, gdzie w 1933 r. objawiła się Matka Boża. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Ubogich. Przespacerujemy się po pięknym parku – Aleja Magnificat, „Cudowne Źródełko”, Droga Krzyżowa, Kaplica św. Michała Archanioła. Udamy się do Beauraing, małej miejscowości we frankońskiej części Belgii. Tu w latach 1932-33 Matka Boża 33 razy objawiała się pięciorgu dzieciom, przekazując że jest Matką Bożą Grzeszników i zachęcała do nieustającej modlitwy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3: LISIEUX Śniadanie. Przejazd do Lisieux. Nawiedzenie Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Jej Rodziców, świętych Ludwika i Zelii Martin, kanonizowanych w 2015 roku. Sanktuarium jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Francji. Na kompleks Sanktuarium składa się kościół w stylu rzymsko-bizantyjskim wzniesiony na planie krzyża łacińskiego z jedną nawą i transeptem. Kolejne obiekty to: krypta przywołująca tajemnicę życia duchowego św. Teresy, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, a także dzwonnica. Za budynkiem kościoła znajduje się Droga Krzyżowa. Nawiedzimy także rodzinny dom św. Teresy  - „Les Buissonnets”.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 4: MONT SAINT-MICHEL Śniadanie, po którym udamy się na Wzgórze św. Michała – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Normandii. Opactwo i przylegające do niego miasteczko położone jest w południowo-zachodniej części Normandii, na skal istej wyspie – połączone ze stałym lądem wąską groblą o długości 1,8 km. Właściwa historia Mont Saint-Michel zaczęła się na początku VIII w., kiedy to biskup Avranches po trzykrotnym objawieniu św. Michała Archanioła, wzniósł na wzgórzu kaplicę ku czci św. Michała. W 1979 r. wraz z otaczającą zatoką, opactwo zostało wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Uczestnictwo we Mszy św., prowadzonej przez wspólnotę Jeruzalem. Po zwiedzeniu części religijno-zabytkowej, będziemy mieli możliwość zakupienia pamiątek, a także spędzenia miłych chwil na tarasie w restauracji, delektując się kawą i podziwiając przepiękne widoki na zatokę. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 5: LIVAROT Śniadanie, po którym przejazd do Livarot (20 km. Od Lisieux). Normandia jest znana także z serów i calvadosa. Zwiedzanie wytwórni serów – poznanie procesu produkcji oraz możliwość degustacji. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 6: ROUEN - AMIENS Śniadanie. Przejazd do Rouen, miasta obfitującego w piękne gotyckie budowle, jak katedra oraz kościoły Saint-Quen, Saint’ Mccullough. Historia stolicy Normandii związana jest z Joanną D’Arc, spaloną na placu Vieux-Marche w 1431 r. Przejazd do Amiens. Nawiedzimy Katedrę pw. Najświętszej Maryi Panny, będącą jedną z najwspanialszych budowli francuskiego gotyku. Msza św. w Intencji Ojczyzny z okazji dnia Konstytucji 3 Maja. Krótki spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 7: REIMS Śniadanie. Przejazd do Reims – miasta koronacji królów francuskich. Zwiedzimy katedrę Notre Dame, nazywaną Katedrą Aniołów, w związku z bogatą dekoracją rzeźbiarską oraz witrażami Marca Chagalla. Przy katedrze znajduje się pałac biskupi oraz Bazylika Saint Remi, w której złożono ciała większości królów koronowanych w Notre Dame. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

UWAGA: KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie 2x dziennie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji . Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na całej trasie
Ubezpieczenie KL do 10.000 euro i NW do 7 000 PLN.
Opieka polskojęzycznego pilota.
Opieka duchowa.
Wydatki programowe
Bilety wstępu + przewodnicy lokalni + taksy klimatyczne + wjazdy do miast - ok. 90 euro/os.
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.

 

Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym: 660 zł/os.

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp od do cena od
1. 2019-04-28 2019-05-05 2520.00

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie