Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Libanu - Śladami Św. Charbela - z Warszawy

9 dni | samolot | 4690 PLN + 400 USD

TERMINY:

Liban to jeden z najstarszych kościołów chrześcijańskich. To tu bije serce religii założonej 
przez Chrystusa, to tu Adam, po wygnaniu z Raju,  skierował swoje kroki i osiadł właśnie 
w Libanie. To tu sam Bóg, jak mówi legenda, zszedł na ziemięi zasadził swoimi rękoma 
cedry na cudnej libańskiej ziemi. To ziemia świętych maronitów - Św. Charbela, Św. Rafki 
i Św. Antoniego Egipskiego. Liban to także losy Fenicjan, Greków, Rzymian, Bizantyjczyków, 
Arabów, Krzyżowców, Turków i Francuzów. wszyscy oni zostawili tutaj swój ślad.
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników w Pęgowie i transfer na lotnisko w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Bejrutu.

 

DZIEŃ 2: Przylot do Bejrutu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Śniadanie. Przejazd do Annaja i zwiedzanie miasta, które jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na relikwie św. Szarbela Machlufa znajdujące się w monasterze Świętego Marona. Św. Szarbel spędził tu ostatnie lata życia w pustelni pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. W razie możliwości, spotkanie z Nouhad al Chami, cudownie zoperowaną przez św. Szarbela. Kolejno udamy się do Kfifane, gdzie zobaczymy klasztor i seminarium gdzie studiował Św. Charbel, oraz znajdują się groby kolejnych świętych libanskich - św. Al Hardini i błogosławionego Stefana Nehme. Następnie odwiedzimy monastyr Świętego Józefa w Jarabta – miejsce pochówku i kultu Świętej Rafki – libańskiej zakonnicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa, zwiedzimy Baalbeck – starożytne Heliopolis z kompleksem świątynnym – największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie. Następnie wizyta w Ksara – zwiedzanie i degustacja wina. Kolejno przejazd do Zahlé, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej. Zobaczymy także ogromną statuę Maryi z Jezusem. Podziwianie miasta z punktu widokowego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4: Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po mieście, wykopaliska z czasów rzymskich, Muzeum Narodowe, wizyta na cmentarzu polskim, gdzie pochowana jest między innymi Hanka Ordonówna. Następnie zobaczymy miejsce nad Naher Kalb – Rzeką Psa z pamiątkowymi reliefami w skale pozostawionymi przez kolejne wojska zdobywców począwszy od faraona Ramzesa II. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Sydonu, gdzie zobaczymy Morski Zamek zbudowany w czasie krucjat przez krzyżowców, stare miasto, fabrykę oraz targ mydła z XV w. Następnie Khan El Franj – karawanseraj zbudowany w XVII w., obecnie odrestaurowywany. Przejazd do Tyru, gdzie zobaczymy pozostałe z czasów rzymskich: starożytny port, łaźnie, rzymską oraz bizantyjską nekropolię, akwedukt i hipodrom z II w. Następnie udamy się do Magdouche, gdzie odwiedzimy sanktuarium maryjne z kaplicą w grocie i wieżą z pomnikiem Maryi. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Groty Jeita – słynnej dwupoziomowej jaskini – spacer oraz przejażdżka łódką. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu w Harisie. Odwiedzimy również monastyr Bkerke - siedzibę maronickiego patriarchy. Następnie przejazd do  Ghazir – malowniczego górskiego miasteczka z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał Juliusz Słowacki, a w czasie II wojny światowej znalazło tu schronienie wielu Polaków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do Wadi Kadisza – doliny z wieloma kaplicami, jaskiniami i pustelniami z dwunastowiecznymi freskami. Następnie odwiedzimy wioskę Bakaa Kafra – miejsce urodzenia Św. Szarbela. Przejazd do lasu cedrowego, który wspomniany był w Starym Testamencie oraz do Baszarri – miasta, gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran. Znajduje się tu muzeum poety. Następnie monastyr Kozhaya poświęcony Św. Antoniemu Wielkiemu. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
 
DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do Byblos – miasta założonego w V w. p.n.e., gdzie zobaczymy kościół Św. Jana Chrzciciela, romański teatr, zamek krzyżowców. Następnie ponowna wizyta w  Annaja z pustelnią Św. Szarbela i monastyrem Św. Maruna. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
 
DZIEŃ 9: Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przelot powrotny do Warszawy. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie wyjazdu.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi
transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem
przejazdy klimatyzowanym autokarem  w Libanie
8 noclegów w hotelu ***, pokoje 2 - osobowe z łazienką
7 śniadań, 7 obiadokolacji (do obiadokolacji wino - 1 butelka na 4 osoby)
opiekę i informację turystyczną pilota
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwki i nagłośnienie grupy
ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
opłatę na TFG
Wymagane dokumenty
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego:  
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 190 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 05-10-2020 13-10-2020  4690 PLN + 400 USD 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Frazy wyszukiwarki:
#Gruzja #samolotem
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie