Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Pielgrzymka lotnicza na Sycylię 2019

8 dni | samolot | 3 480.00

TERMINY:
1. 2019-04-23 - 2019-04-30 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa

Wulkan Etna - Wąwóz Alcantara - Taormina - Katania - Syrakuzy - Wyspy Liparyjskie (Lipari i Vulcano) - Erice - Agrigento - Monte Pellegrino - Palermo - Monreale

 
Program ramowy
DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach. Odprawa, po której przelot na Sycylię. Przejazd na nocleg w okolice Taorminy. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2: WULKAN ETNA - WĄWÓZ ALCANTARA Śniadanie, po którym wycieczka na wulkan Etna – najwyższy czynny wulkan Europy. Przejazd do wąwozu Alcantara, gdzie u podnóża Etny, wysokie na kilkadziesiąt metrów bazaltowe skały rozrywane są wartkim nurtem lodowatej rzeki Alcantara. To jedno z najciekawszych miejsc, jakie można zobaczyć w tej części Sycylii i jedna z największych atrakcji geologicznych wyspy. Wycieczka ta w przypadku wzmożonej aktywności wulkanu może zostać odwołana. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: TAORMINA - KATANIA Śniadanie, po którym udamy się do Taorminy. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e., ruiny zamku górującego nad miastem na Monte Tauro, katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele. Przejazd do Katanii. Zwiedzanie: plac katedralny, katedra św. Agaty, ratusz miejski, fontanna ze słoniem będąca symbolem miasta, ruiny teatru rzymskiego z II wieku p.n.e. i greckiego amfiteatru. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: SYRAKUZY Śniadanie, po którym udamy się do Syrakuz. Zwiedzimy park Archeologiczny – ze względu na ilość oraz znaczenie rozmieszczonych tu zabytków ze starożytności, obiekt ten uważany jest za jeden  z najważniejszych obszarów archeologicznych nie tylko na Sycylii, ale również nad Morzem Śródziemnym. Park został założony między 1952 a 1955 r. Chronione są tutaj nie tylko ruiny, ale również roślinność, dzięki której teren jest największym zielonym parkiem położonym w centrum Syrakuz. Odwiedzimy ponadto jaskinię Latomia del Paradiso – nazywaną Uchem Dionizosa. Zobaczymy też Wyspę Ortiga z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: WYSPY LIPARYJSKIE Śniadanie. Udamy się na archipelag Wysp Liparyjskich, na które z Milazzo dotrzemy promem. Zwiedzimy wyspy Lipari i Vulcano. Wśród zabytków Lipari, wyróżnia się katedra pw. św. Bartolomeusza. Wyspa pokryta jest wulkanicznym pumeksem i obsydianem. Udamy się na wyspę Vulcano. Niezwykłą atrakcją Vulcano jest wulkan Fossa z kraterem Gran Cratere – nadal czynne są tu fumarole, przez które wydostają się gazy i para wodna. Po zwiedzeniu wysp przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Palermo.

DZIEŃ 6: ERICE - AGRIGENTO Śniadanie, po którym udamy się do Erice, znajduje się tutaj świątynia Wenus Erycyńskiej. Ze szczytu urwiska zobaczymy imponującą panoramę miasta Trapani, a w oddali wysp Egadów. Przejazd do Agrigento, ostatniej kolonii greckiej na Sycylii. Zobaczymy Valle dei Templi – jeden z najpiękniejszych zespołów starożytnego budownictwa greckiego poza Grecją. W godzinach wieczornych powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: MONTE PELLEGRINO - PALERMO Śniadanie, po którym przejazd do Monte Pellegrino – nawiedzenie siedemnastowiecznego sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Palermo. Zwiedzanie Starego Miasta pałac Normanów, Porta Nova, fontanna Pretoria, Porta Felice, kościół La Martorana, katedra z miejscem spoczynku św. Rozalii, patronki miasta. Czas wolny, po którym powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 8: MONREALE Śniadanie, po którym nawiedzimy katedrę w Monreale. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot powrotny do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach 3* lub 4*. Pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami. 
Śniadania (7) i obiadokolacje (7). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Przelot na Sycylię z Katowic. Cena zawiera bagaż podręczny. Za dopłatą bagaż rejestrowy.
Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko busem lub autokarem
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW do 15 000 PLN i bagaż do 1000 PLN
Opieka pilota 
Opieka duchowa
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi + komunikacja miejska: około 150 euro/os.
UWAGI
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.
 

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-04-23 2018-04-30 3480.00

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie