Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka autokarowa do Francji i Hiszpanii 9 dni

9 dni | autokar | ok. 1990 PLN

TERMINY DO USTALENIA

Lourdes – Montserrat – Costa Brava – Barcelona – Tossa de Mar – La Salette – Ars

Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. We wczesnych godzinach porannych spotykamy się na wyznaczonym parkingu np. w Krakowie. Następnie wyruszymy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Możliwy wyjazd z Katowic lub Wrocławia. Nocny przejazd autokarem przez terytorium Niemiec i Francji.


DZIEŃ 2: Lourdes. W godzinach południowych przyjedziemy do Lourdes – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 3: Lourdes. Rano śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes. Przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle, ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zwiedzimy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. Wieczoremnabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: Montserrat. Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Hiszpańskiego wybrzeża Costa Brava. Po drodze zatrzymamy się na Montserrat. Zobaczymy klasztor z figurką Czarnej Madonny, który położony jest na wysokim wzgórzu z pięknymi widokami na pasmo górskie Montserrat. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 5: Barcelona. Rano śniadanie, czas wolny. W godzinach przedpołudniowych wyjedziemy do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi. Zobaczymy słynną Sagradę Familię, a także najpiękniejszą ulicę świata – Las Ramblas. Dalej wizyta w Dzielnicy Gotyckiej, ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. Następnie przejedziemy na wzgórze Montjuic, gdzie zobaczymy obiekty olimpijskie z olimpiady, która odbywała się w Barcelonie w 1982 roku. Udamy się również na punkt widokowy, z którego podziwiać będziemy niezwykłą panoramę Barcelony, a także zobaczymy pomnik tancerzy katalońskich. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg. Jeżeli grupa będzie sobie życzyła można obiadokolację zamienić na suchy prowiant i zostać dłużej w Barcelonie, aby wziąć udział w pokazach Magicznych Fontann oraz zwiedzić Stadion Camp Nou – bilet wstępu na stadion dodatkowo płatny, pokaz fontann gratis. W takim wypadku powrót do hotelu w późnych godzinach nocnych.

 
DZIEŃ 6: Costa Brava, Tossa de Mar. Rano śniadanie. Dla chętnych proponujemy wyjazd na wycieczkę (dodatkowo płatną) do średniowiecznej Tossy de Mar - rejs stateczkiem. Po dotarciu na miejsce spacer urokliwymi uliczkami, możliwość plażowania w spokojnych zatoczkach miasteczka. Na zakończenie udamy się na degustację wina i produktów regionalnych w bodedze. Po południu powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 7: La Salette. Po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza Św. Po niej będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.
 

DZIEŃ 8: Ars. W godzinach rannych po śniadaniu, wyruszymy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny autokarem.

 
DZIEŃ 9: Powrót do Polski. W godzinach wieczornych przyjedziemy do Polski.
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w: klimatyzację, wc, barek – płatny we własnym zakresie, dvd, rozkładane fotele)
6 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami)
Wyżywienie 2 razy dziennie (6 śniadań, 6 obiadokolacji)
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe
Opieka doświadczonego pilota i podatek VAT
Cena nie zawiera
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania i innych opłat (łącznie około 60 EURO od osoby – płatne u pilota w autokarze); wycieczki do Tossy de Mar (około 35 EURO od osoby)
obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
napoi do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9 % kwoty pielgrzymki – płatne tylko w dniu zapisu)
wydatków własnych
dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie)
świadczeń niewymienionych w ofercie
Uwagi
Oferta skalkulowana dla grupy minimum 46 osób. Cena uzależniona jest od terminu pielgrzymki i liczby osób w grupie.
Każda przygotowywana oferta jest "szyta na miarę" dla danego Klienta i zawsze istnieje możliwość modyfikacji przedstawionej oferty.
 

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie