Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka do Etiopii

14 dni | samolot | 8 900.00

TERMINY:
1. 2019-11-09 - 2019-11-22 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Addis Abeba – Bahar Dar - Debre Libanos – Wodospady Tis Isat - Gonder - Debark - Wioska Felaszy – Góry Simien – Aksum - Hawzien - Adigrat - Lalibela - Awash – Addis Abeba
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Spotkanie z uczestnikami na lotnisku w Warszawie, przelot do Addis Abeba. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

DZIEŃ 2: ADDIS ABEBA Zwiedzanie stolicy Etiopii. To prawdziwa metropolia, siedziba wielu międzynarodowych instytucji, m. in. Unii Afrykańskiej. Zwiedzanie dzielnicy Piazza - dzielnicy założonej kiedyś przez Włochów, dziś rozrywkowego centrum Addis i mekki globtroterów z całego świata. Zwiedzanie m.in. Kościoła św. Jerzego, tam koronowany był ostatni cesarz Etiopii - Haile Sellasie, muzeum kościelnego z bogatą kolekcją religijną i patriotyczną, pałacu Hajle Sellasie, katedry św. Trójcy, gdzie został pochowany ostatni cesarz Etiopii, Muzeum Narodowego (tam można zobaczyć szkielet naszej prababki - Lucy). Nocleg.  

DZIEŃ 3: BAHAR DAR - DEBRE LIBANOS Przejazd do uniwersyteckiego miasta Bahar Dar, położonego nad największym jeziorem Etiopii - J. Tana. Po drodze podziwianie przełomu Niłu Błękitnego (porównywany z Wielkim Kanionem w Ameryce), którego brzegi łączą dwa strategiczne mosty, z jednego z nich można podziwiać ten cud natury oraz krótki postój w Debre Libanos, niegdyś najważniejszego etiopskiego klasztoru - rozsławione przez św. Tekle Haimanota, tzw. jednonogiego świętego. Nocleg. 

DZIEŃ 4: WODOSPADY TIS ISAT Wycieczka nad wodospady Tis Isat co znaczy "dymiąca woda" - drugich co do wielkości w Afryce. Spacer w towarzystwie dzieci, sprzedawców i samozwańczych przewodników na punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na spienione warkocze Błękitnego Nilu. Trasa wiedzie przez XVI-wieczny, portugalski most, zbudowany przez Jezuitów. Po południu rejs po jeziorze Tana - największym w Etiopii - podziwianie fauny (możliwość zobaczenia pelikanów, rybołowów i hipopotamów). Zwiedzanie XVI-wiecznych monastyrów na płw. Zege i na wyspach, gdzie czas jakby zatrzymał się odmomentu ich budowy: Kebran Gabryel (panowie) i Ente Jesus (panie. Powrót do Bahar Dar. Nocleg. 

DZIEŃ 5: DEBARK - WIOSKA FELASZY Przejazd do Debarku - wrót do Parku Narodowego Gór Simien. Po drodze zwiedzanie Gonder (UNESCO) - miasta królewskiego, znanego z kompleksu zamków i pałaców królewskich. Zwiedzanie wszystkich królewskich pałaców, Łaźni Fasilidasa oraz pięknie zdobionego kościoła Debre Berhan Selassie, którego malowidła na ścianach i przede wszystkim na sklepieniu rozsławiły ten kościół w całym kraju. Krótka wizyta w wiosce Felaszy - żydów etiopskich. Nocleg. 

DZIEŃ 6: GÓRY SIMIEN Jednodniowa wycieczka w Góry Simien (UNESCO). Przejazd z Debarku do bazy Sankanber (3280 m n.p.m.), podziwianie cudnych krajobrazów, przepastnych urwisk i wodospadów. Bliskie spotkania z endemicznymi dżeladami (pawianami o krwawiących sercach) oraz możliwość ujrzenia koziorożca abisyńskiego i wilka etiopskiego. Po południu powrót do Debarku. Nocleg. 

DZIEŃ 7: AKSUM Przejazd jedną z najpiękniejszych górskich dróg w Etiopii do Aksum (UNESCO) - pierwszej stolicy Etiopii. Tu narodziło się w V wieku chrześcijaństwo etiopskie, tu znajdują się największe odkrycia archeologiczne kraju, kilka z nich podobno pamięta czasy Królowej Saby i tu spoczywa Arka Przymierza. To trudna, czasochłonna, ale też najpiękniejsza droga górska w Etiopii. Popołudniowe zwiedzanie najważniejszych zabytków Aksum. Zobaczymy stele nagrobne w kształcie wieżowców, pałace królewskie, cesarskie grobowce, łaźnie Królowej Saby oraz muzeum archeologiczne. Nocleg. 

DZIEŃ 8: HAWZIEN - ADIGRAT Dodatkowe zwiedzanie miasta. Wizyta w kościel św. Marii z Syjonu. Tam został zbudowany pierwszy chrześcijański kościół na ziemi etiopskiej. Na jego terenie przechowywana jest do dziś najcenniejsza etiopska relikwia - Arka Przymierza. Koło południa przejazd do Hawzien - miasteczka położonego w sercu prowincji Tigraj, sławnej z przepięknie malowanych, wyżłobionych w skale i czasami trudno dostępnych, tzw. "wiszących kościołów". Po drodze zwiedzanie ruin świątyni w Yeha - najstarszej budowli w całej Etiopii. Jeśli jakakolwiek budowla pamięta czasy królowej Saby, to właśnie ta. A w Adigrat odwiedzimy największy kościół katolicki w całym kraju z cennym malowidłem Sądu Ostatecznego pędzla Afewerk Tekle, najsłynniejszego malarza Etiopii. Będzie możliwość rozmowy z księdzem proboszczem o sytuacji kościoła w Etiopii. Nocleg.  

DZIEŃ 9: HAWZIEN Całodzienne zwiedzanie wykutych w skale kościołów. Do lat 60. ubiegłego wieku prawie nie były one znane. Wówczas myślano, że ich jest niewiele ponad 10. Dziś wiadomo, że jest ich ponad 200. To statni ukryty klejnot Etiopii. Kościoły zaskakują nietuzinkowym położeniem i bogactwem wnętrz. Niektóre z nich są położone z dala od głównej drogi. Zobaczymy 2 wybrane kościoły (wybór będzie zależał od sprawności fizycznej i determinacji uczestników). Nawet bez zwiedzania kościołów pobyt w okolicach Hawzien może być uznany za w pełni udany. Po prostu jest tam wyjątkowo pięknie. Nocleg. 

DZIEŃ 10: LALIBELA Przejazd górską drogą do Lalibeli (UNESCO) - niewielkiej wioski położonej na wysokości ponad 2600 m n.p.m. pośród wzgórz Lasta. To bez wątpienia najsławniejsza atrakcja turystyczna Etiopii. Tam okoliczne wulkaniczne skały zostały zamienione w zdobne kościoły. To właśnie tutaj miała powstać afrykańska Jerozolima. I powstała - za sprawą króla Lalibeli i zastępów Aniołów. A jak to wszystko się zdarzyło, dowiemy się na miejscu. Nocleg. 

DZIEŃ 11: LALIBELA Zwiedzanie wszystkich 11 kościołów, pochodzących z XII wieku. Podziwianie majestatu i wyrafinowania, pięknych zdobień i precyzji budowlanej. Spacer po kamiennych mostkach, zagłębianie się w czeluść tuneli i odszukiwanie podobieństw z Jerozolimą, którą Lalibela przecież ma naśladować. Będzie też czas na zadumę w mrocznych wnętrzach skalnych świątyń. Nocleg. 

DZIEŃ 12: AWASH Całodzienny przejazd z Gór Lasta na Nizinę Afarską i dalej do Awash. Zjazd ponad 2000m w dół. Stopniowo będzie coraz goręcej, a krajobrazy staną się monotonnie półpustynne. To będzie najdłuższy odcinek do przejechania podczas naszej wyprawy. Po drodze spotkamy Afarów - najbardziej tajemnicze plemię Etiopii. Późnym popołudniem dotrzemy do Awash, niewielkiego miasteczka u wrót najstarszego Parku Narodowego Etiopii. Nocleg. 

DZIEŃ 13: AWASH - ADDIS ABEBA Poranne safari w Parku Narodowym Awash. Podziwianie unikatowych w tej części Afryki stad oryksów, gazeli Sommeringa, możliwość zobaczenia kudu, guźców, dropów, gerezy abisyńskiej oraz wielu gatunków ptaków. Wizyta nad bardzo żywiołowymi wodospadami na rzece Awash. Przejazd do najsławniejszego etiopskiego kurortu, znanego z gorących źródeł. To dawny rządowy ośrodek, dziś dostępny dla wszystkich. Odpoczynek, relaks, przygotowanie do podróży powrotnej do domu. Wylot powrotny z Addis Abeby. 

DZIEŃ 14: Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Bilety lotnicze Warszawa - Addis Abeba - Warszawa 
Opłaty i podatki lotniskowe
12 noclegów w hotelach **/***, jedne nocleg w hotelu turystycznym, pokoje dwuosobowe z łazienkami
13 śniadań i 13 obiadokolacji
transport i transfery w klimatyzowanym autobusie według programu
wiza etiopska
opieka i informacja pilota na całej trasie
obowiązkowe napiwki
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz KL chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP 
Wydatki programowe
Bilety wstępu + opłaty drogowe + przewodnicy lokalni ok. 350 USD/os.
 

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp kod od do cena od
1. 2019-11-09 2019-11-22 8 900 zł

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie