Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago De Compostela z Warszawy

8 dni | samolot | OK. 3590 PLN

TERMINY DO USTALENIA

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – REJS W PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – COIMBRA – MAFRA – CABO DA ROCA – CASCAIS
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: WYLOT DO LIZBONY. Grupa spotyka się z pilotem o godzinie 13.00 na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii. Lądowanie w Lizbonie. Transfer do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja (jeśli przyjazd będzie w późnych godzinach, obiadokolacja będzie w formie zimnej płyty), nocleg.


DZIEŃ 2: LIZBONA. Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów (bez krużganków), słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta św. Wincenty. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

 

DZIEŃ 3: ALJUSTREL, FATIMA. Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, FATIMA. Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.
 
DZIEŃ 5: REJS W PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA. Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największym mieście w północnej Portugalii, sięgającym korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanym na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu,
obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 6: BOM JESUS - BRAGA, COIMBRA, FATIMA. Śniadanie w hotelu. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Portugalii, przejedziemy do Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Po południu dotrzemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.
 
DZIEŃ 7: MAFRA, CABO DA ROCA, CASCAIS. Rano, po śniadaniu przejedziemy do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 

DZIEŃ 8: PORTUGALIA - POLSKA. Rano, po śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.
 
 
 
 
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przelot na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa; bagaż główny, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe
transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki
7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN) z uwzględnianiem chorób przewlekłe
opiekę polskojęzycznego pilota
podatek VAT
Cena nie zawiera
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania (105 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze)
obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9 % kwoty pielgrzymki – płatne tylko w dniu zapisu)
wydatków własnych
dopłaty do pokoju 1-osobowego ( na zapytanie )
świadczeń nie wymienionych w ofercie
Uwagi
Oferta skalkulowana dla grupy minimum 46 osób. Cena uzależniona jest od terminu pielgrzymki i liczby osób w grupie.
Każda przygotowywana oferta jest "szyta na miarę" dla danego Klienta i zawsze istnieje możliwość modyfikacji przedstawionej oferty.
 

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie