Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka do Wilna - Święto Miłosierdzia Bożego

6 dni | autokar | 1450 PLN

TERMINY:

JABŁECZNA – KODEŃ – GRABARKA – BIAŁYSTOK – ŚWIĘTA WODA – SUPRAŚL – KRUSZYNIANY – 
SOKÓŁKA – STUDZIENICZNA – WIGRY – WILNO – TROKI – ŚWIĘTA LIPKA – GIETRZWAŁD

 

Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

 
Program ramowy

DZIEŃ 1: JABŁECZNA, KODEŃ, GRABARKA. O ustalonej godzinie (bardzo wcześnie rano) zbiórka uczestników pielgrzymki na parkingu przy Parafii w Bielanach, skąd nastąpi wyjazd autokarem. W godzinach południowych dotrzemy do Jabłecznej, gdzie zobaczymy zespół cerkiewno - klasztorny, jeden z najważniejszych ośrodków monastycyzmu prawosławnego w Polsce. Następnie przejazd do Kodnia. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. Msza Św. Potem udamy się na świętą górę Grabarkę do „prawosławnej Częstochowy”, gdzie zwiedzimy monastyr prawosławny na Wzgórzu Pokutników. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.


DZIEŃ 2: BIAŁYSTOK, ŚWIĘTA WODA, SUPRAŚL, KRUSZYNIANY, SOKÓŁKA. Rano, po śniadaniu, przejedziemy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, by pomodlić się przy grobie bł. Michała Sopoćki – duchowego przewodnika św. Faustyny. Msza Św. Potem zobaczymy pobliskie Sanktuarium Święta Woda, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska Góra Krzyży. Dalej przejedziemy do Supraśla, aby zwiedzić prawosławny monaster Zwiastowania NMP z cudowną ikoną Supraskiej Bogarodzicy. Z Supraśla udamy się do Kruszynian. To egzotyczne miejsce związane jest z polskimi Tatarami, gdzie mieszkają do dziś. Zobaczymy tatarski meczet, mizar, a także tatarską jurtę. W drodze do hotelu zatrzymamy się w Sokółce, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny - jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3: AUGUSTÓW, STUDZIENICZNA, WIGRY. Rano śniadanie. Następnie statkiem z Augustowa przez Jezioro Necko popłyniemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym - św. Jan Paweł II. Msza Św. Po południu odwiedzimy pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, należący do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Wieczorem udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg w Wilnie.

 

DZIEŃ 4: WILNO. Rano, po śniadaniu zwiedzimy stolicę Litwy - Wilno. W programie Stare Miasto-jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, które od 1994 znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem Matki Bożej, Cerkiew Św. Ducha, katedrę św. Stanisława i perełkę baroku - kościół Św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego. Zobaczymy także Klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - przebywała w nim Siostra Faustyna, kiedy Pan Jezus podyktował jej słowa Koronki oraz odwiedzimy dom, w którymmieszkali: bł. ks. Michał Sopoćko - spowiednik św. s. Faustyny i malarz prof. eugeniusz Kazimirowski, któremy ksiądz Sopoćko zlecił malowanie obrazu Jezusa Miłosiernego na początku 1934. W przerwie zaprosimy Państwa na obiad do lokalnej litewskiej restauracji, aby degustować tradycyjne potrawy. Po obiedzie zobaczymy plac ratuszowy - serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny, św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 
DZIEŃ 5: WILNO, TROKI. Rano, po śniadaniu udamy się do kościoła św. Trójcy, aby przed obrazem Jezusa Miłosiernego celebrować święto Miłosierdzia Bożego. Następnie przejedziemy na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z tym polskim miastem. Potem z Góry Trzech Krzyży podziwiać będziemy przepiękną panoramę starówki wileńskiej. Około południa przejedziemy do Trok - stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 w nim zmarł. Zdegustujemy kybyny – karaimskie pierogi, które są specjałem regionalnej kuchni. Po zwiedzaniu udamy się w stronę Polski. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
DZIEŃ 6: ŚWIĘTA LIPKA, GIETRZWAŁD. Rano, po śniadaniu przejedziemy do Świętej Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych którego początki sięgają XIV-w. Świętolipska bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Msza Św. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia w Świętej Lipce. Następnie przejazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Przyjazd do Bielan w późnych godzinach wieczornych/ nocnych.
 
 
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele)
5 noclegów w hotelach 3*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych)
wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe
opieka polskojęzycznego pilota
program w czasie zwiedzania
Cena nie zawiera
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek, taks klimatycznych – około 90 PLN i 35 EUR /os. (płatne u pilota
w autokarze);
napoi do obiadokolacji
Uwagi
W przypadku zainteresowania identycznym programem w/w pielgrzymki, ale w innym terminie dla grupy, z przyjemnością przygotujemy indywidualną wyceną na konkretne zapytanie, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego:  
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 70 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 15-04-2020 20-04-2020 1450 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Frazy wyszukiwarki:
#Wilno #ŚwietaLipka #autokarem
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie