Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka autokarowa do Francji i Włoch

9 dni | autokar | 2750 PLN

TERMINY:

PARAY LE MONIAL – NEVERS – ROCAMADOUR - LOURDES – LA SALETTE – TURYN 
– MADONNA DELLA CORONA

 

Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

 
Program ramowy

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI. O ustalonej godzinie rannej (nad ranem) spotkamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Następnie wyjedziemy w drogę przez Polskę i Niemcy. Przyjazd na nocleg do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2: PARAY LE MONIAL, NEVERS. Rano po sniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Wieczorem przejedziemy na nocleg w okolice Nevers. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3: ROCAMADOUR, LOURDES. Rano śniadanie. W drodze do Lourdes wizyta w Rocamadour, miasteczku położonym przepięknie pośród majestatycznych skał, jednym z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię Św. Amadour. Dalej wyjazd do Lourdes. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: LOURDES. Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Pobyt w miejscu, gdzie 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna, która wzywając do pokuty i modlitwy, uczyniła to miejsce znakiem uzdrawiającej łaski Bożej. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. W tym dniu przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: LOURDES. Rano śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym. Nocleg

 
DZIEŃ 6: LA SALETTE. Rano, po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza św. Po niej będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.
 
DZIEŃ 7: TURYN. Rano msza św., po niej śniadanie. Ostatnie chwile na La Salette. Następnie przejazd w kierunku Włoch, do Turynu. Nawiedzenie Katedry, w której znajduje się szczególna relikwia, jaką jest Całun Turyński. spacer po centrum. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: SPIAZZI. Śniadanie, po nim przejazd do Spiazzi, gdzie nawiedzimy sanktuarium MB Płaczącej. Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały, a z punktów widokowych wokół niego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Następnie przejedziemy do hotelu w rejonie Udine. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 9: POWRÓT DO POLSKI. Rano śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.
 
 
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele)
8 noclegów w hotelach 3*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych)
wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe
opieka polskojęzycznego pilota
program zwiedzania
Cena nie zawiera
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek, obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny (około 60 EUR/os. – płatne u pilota w autokarze)
napoi do obiadokolacji
Uwagi
W przypadku zainteresowania identycznym programem w/w pielgrzymki, ale w innym terminie dla grupy, z przyjemnością przygotujemy indywidualną wyceną na konkretne zapytanie, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego:  
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 77 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 17-04-2020 25-04-2020 2750 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie