Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka autokarowa do Rumunii

7 dni | autokar | 1990 PLN

TERMINY:

LEWOCZA – SATU MARE – SAPANTA – PRISŁOP – VORONET – KACZYKA – BRASZOW – BRAN – 
SYBIN –ALBA IULIA – WĄWÓZ TURDA – KLUŻ-NAPOKA – TOKAJ

 

Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

 
Program ramowy

DZIEŃ 1: LEWOCZA. O ustalonej wczesnej godzinie porannej spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyjedziemy autokarem w kierunku Słowacji i Węgier. Na terenie Słowacji krótkie zwiedzanie miejscowości Lewocza. Jest to zabytkowa perełka słowackiego Spisza, a zarazem ważne maryjne sanktuarium, odwiedzone w czasie papieskiej pielgrzymki przez Św. Jana Pawła II. Zobaczymy tam katedrę Św. Jakuba o najwyższym gotyckim ołtarzu w Europie (dzieło Mistrza Jakuba z Lewoczy) oraz Sanktuarium Maryjne na Mariańskiej Górze. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 2: SATU MARE, SAPANTA, PRISŁOP. Po śniadaniu przejedziemy do Satu Mare, jest to ważne miasto północnej Rumunii, zobaczymy tam Plac Wolności, przy którym znajduje się m.in. reprezentacyjny Hotel „Dacia”oraz klasycystyczna katolicka katedra. Następnie przejedziemy przez rumuński Maramuresz. W miejscowości Sapanta znajduje się jedyny w swoim rodzaju „wesoły cmentarz” gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Po południu dotrzemy do Przełęczy Prisłop, przejedziemy malowniczą górska trasą pomiędzy masywami Gór Maramurskich oraz Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 3: VORONET, KACZYKA. Po śniadaniu przejedziemy do Monastyru Voronet - świątynia została zbudowana w 1488 roku na miejscu starej drewnianej cerkwi - zaledwie w 3 miesiące i 21 dni! Jej wewnętrzne i zewnętrzne ściany zdobią przecudne freski przedstawiające sceny biblijne. Następnie udamy się do miejscowości Kaczyka – największego sanktuarium maryjnego w Rumunii. Historia miasteczka rozpoczyna się w 1785 roku, kiedy to odkryto tutaj duże pokłady soli kamiennej, prężnie działa tam Stowarzyszenie Polaków, a także Dom Polski. Odwiedzając Kaczykę warto także odwiedzić rzymskokatolicki kościół Wniebowzięcia NMP przy którym znajduje się replika słynnej groty z Lourdes, która stanowi cel licznych pielgrzymek katolickich w Rumunii. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 4: BRASZOW, BRAN. Po śniadaniu udamy się do Braszowa, starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku, położonego w środkowej Rumunii. Zobaczymy słynny Czarny Kościół, jest to największy kościół w Rumunii i południowo-wschodniej Europie, a jednocześnie największy późnogotycki kościół na wschód od Wiednia, jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Rumunii. Może pomieścić 5 tysięcy wiernych. Na wieży wisi największy w Rumunii dzwon, który waży 6 ton. Następnie udamy się na zwiedzanie zamku w Bran, czyli odwiedzimy legendarną siedzibę Vlada Drakuli. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie zamku położonego na wysokiej skale. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 5: SYBIN. Po śniadaniu przejedziemy do Sybina - miasta, którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ 6: ALBA JULIA, WĄWÓZ TURDA, KLUŻ-NAPOKA. Po śniadaniu przejedziemy do Alba Iulia, historycznej stolicy Królestwa Rumunii oraz ważnej nekropolii monarszej. Przejedziemy przez Wąwóz Turda i dotrzemy do miejscowości Kluż-Napoka, stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy Kościół Św. Michała oraz pomnik króla Macieja Krowina Hunyadiego. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 7: TOKAJ, POWRÓT DO POLSKI. Po wczesnym śniadaniu przejedziemy przez Węgry, Słowację, w kierunku Polski. Na terenie Węgier krótki spacer po miejscowości Tokaj, jest to niekłamana stolica najsłynniejszego węgierskiego wina, a zarazem piękne barokowe miasteczko. Do kraju przyjedziemy w bardzo późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

 
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele)
6 noclegów w hotelach 3*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych)
wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe
opieka polskojęzycznego pilota
program zwiedzania
Cena nie zawiera
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, lokalnych przewodników, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, zwyczajowych napiwków (około 60 EUR /osobę, płatne u pilota w autokarze)
napoi do obiadokolacji
Uwagi
W przypadku zainteresowania identycznym programem w/w pielgrzymki, ale w innym terminie dla grupy, z przyjemnością przygotujemy indywidualną wyceną na konkretne zapytanie, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.
 

 

 

Dopłaty fakultatywne
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 120 Euro
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 85 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 25-05-2020 31-05-2020 1990 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Frazy wyszukiwarki:
#Rumunia #autokarem #Tokaj
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie