Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Skarby Bawarii

7 dni | autokar |1980.00

TERMINY:
1. 2019-08-12 - 2019-08-18 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Schwangau - Oberammergau – Garmisch-Partenkirchen – Zugspitze – Berchtesgaden Land – Koenigssee - Monachium - Ratyzbona - Pasawa
 
Program ramowy
DZIEŃ 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Niemiec.


DZIEŃ 2: SCHWANGAU - OBERAMMERGAU Śniadanie. Przejazd do Schwangau. Zwiedzimy zamek Hohenschwangau, zbudowany na ruinach XII-wiecznej twierdzy Schwanstein. Był on letnią rezydencją króla Maksymiliana i Marii Fryderyki Pruskiej oraz ich dwóch synów Ludwika i Ottona. Następnie poznamy kolejny zamek – majestatyczną budowlę o niespotykanych kształtach Neuschwanstein – wyjęty jakby z baśni i snów. Stanowi on jeden z najwspanialszych zabytków Bawarii. Zwiedzimy m.in. salę Tronową, sypialnię króla oraz salę Śpiewaków. Spacer do mostu Marii, usytuowanego w pobliżu zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Oberammergau, znanego z widowisk pasyjnych. Na wielu domach ujrzymy liczne malowidła przedstawiające sceny religijne lub widoki alpejskie. Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 3: GARMISCH-PARTENKIRCHEN - ZUGSPITZE Śniadanie. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen – słynnego centrum sportów zimowych. Spacer po mieście. Zobaczymy słynną skocznię narciarską, a także tradycyjną zabudowę podgórskiej miejscowości. Przejazd kolejką zębatą na Zugspitzplatt – niemiecki lodowiec, a następnie kolejką linową na najwyższy szczyt Niemiec - Zugspitze o wysokości 2962 m n.p.m. Podziwianie wspaniałej panoramy roztaczającej się ze szczytu. Powrót do miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 4: BERCHTESGADEN LAND - KOENIGSSEE Śniadanie. Przejazd do Berchtesgaden Land – nazywanego perłą Alp Bawarskich. Okręg ten słynie ze wspaniałych widoków, nieskazitelnej przyrody i gościnności mieszkańców. Udamy się nad Szmaragdowe jezioro Koenigssee. Odbędziemy rejs do zabytkowego, pełnego uroku kościoła św. Bartłomieja. W trakcie rejsu podziwiać będziemy niezapomniane widoki na Watzmann. Krótki spacer. Następnie udamy się do Orlego Gniazda – dawnej rezydencji Adolfa Hitlera, położonej na wysokości 1834 m n.p.m.  Na szczyt udamy się autobusem. Przejedziemy przez 5 tuneli, a ostatni odcinek pokonamy windą, której szyb o długości 124 m wykuto w litej skale. Przejazd na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 5: MONACHIUM Śniadanie. Przejazd do Monachium. Zwiedzanie miasta: Marienplatz – kulturalne centrum miasta, gotycki ratusz katedra NMP, kościół św. Piotra, rezydencja Wittelsbachów. Pobyt w tradycyjnej bawarskiej piwiarni. Następnie przejazd do pałacu Nymphenburg – zwiedzimy wnętrza letniej rezydencji królów bawarskich – miejsca narodzin Ludwika II. Spacer po rozległych terenach parkowych, charakteryzujących się licznymi kanałami wodnymi i ukrytymi w zieleni pawilonami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: RATYZBONA - PASAWA Śniadanie. Przejazd do Ratyzbony. Najpiękniejszy widok rozciąga się z XII-wiecznego Kamiennego Mostu. Zobaczymy m.in.: katedrę św. Piotra, wieżę Eselturm, stary ratusz, zamek rodu Thurn und Taxis z zewnątrz i północną wieżę wartowniczą rzymskiego obozu „Castra Regina”. Przejazd do Pasawy. Spacer po mieście: katedra św. Szczepana, twierdzę, w której przebywał Napoleon oraz inne atrakcyjne obiekty miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 7: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
6 noclegi w hotelach klasy turystycznej 2*/3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
Śniadania (6), pakiet 6 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa i herbata za złotówki.
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
Opiekę i informację turystyczną pilota
Wydatki programowe
na bilety wstępu + opłaty drogowe + wjazdy do miast + przewodnicy lokalni - około 140 EUR/os.
UWAGI
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
 

 

 

Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym: 600 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-08-12 2019-08-18 1980.00

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie