Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1

Tajemnicza Rumunia

10 dni | autokar | 2290.00

TERMINY:
1. 2019-09-06 - 2019-09-15 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Szeged - Arad - Timisoara - Hunedoara - Alba Iulia - Sybin - Curtea de Arges - Poenari - Bukareszt - Sinaia - Zamki Peles i Pelisor - Brasov - Bran - Rasnov - Prejmer - Sighisoara - Targu Mures - Turda - Cluj Napoca - Oradea - Eger 
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd przez Słowację do Szegedu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: SZEGED - ARAD - TIMISOARA
Śniadanie. Zwiedzanie Szegedu. Zobaczymy neoromański kościół wotywny. Przy kościele wznosi się wieża Świętego Demetriusa. Udamy się na plac Katedralny, część zabudowy placu stanowią budynki uniwersytetu. Zobaczymy Bramę Bohaterów, a także stalowy, wiszący most nad Cisą. Przejazd do Aradu. Panoramiczny przejazd lub spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: imponujący budynek ratusza miejskiego, Pałac Kultury, barokowy kościół św. Piotra i Pawła oraz XIX-wieczną barokową prawosławną katedrę św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Timişoary. Zobaczymy: starówkę, Piata Uniri z katedrą katolicką oraz katedrę serbską, katedrę prawosławną – największą cerkiew w całej Rumunii, gmachy przy Piata Victoriei. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Deva lub okolic.

DZIEŃ 3: HUNEDOARA - ALBA IULIA - SYBIN 
Śniadanie. Przejazd do Hunedoary. Zobaczymy zamek gotycki rodu Hunyadych. Kontynuacja podróży do historycznej stolicy Siedmiogrodu (Transylwanii) – Alba Iulii. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest siedmiogrodzki książę Jan Hunyady oraz Izabela Jagiellonka – córka królowej Bony. W centrum założenia miasta znajduje się katedra prawosławna Świętej Trójcy. Następnie przejazd do Sybinu, zwanego miastem artystów. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place. Znajdują się tam charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz kościół Jezuitów, XVI-wieczny ratusz, żelazny Most Kłamców (według tradycji, jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić), a także słynne Muzeum Brukhentala. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: CURTEA DE ARGES - POENARI Śniadanie, po którym przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z zachowanymi freskami z XIV wieku, w której pochowany jest Mircza Stary - dziadek Wlada Palownika. Udamy się do Curtea de Argeş, gdzie zobaczymy przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami ormiańskimi i bizantyjskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do jeziora Vidraru. W Poienari zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika. To tu, według legendy, podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby uniknąć wzięcia do niewoli. Podobno ta tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Bukaresztu.

DZIEŃ 5: BUKARESZT 
Śniadanie. Przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu, nazywanego „Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. Dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: plac Rewolucji, ogromny Pałac Parlamentu – według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy i największy budynek administracyjny świata. Przejazd bulwarami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Sinaia.

DZIEŃ 6: SINAIA - ZAMKI PELES I PELISOR - BRASOV 
Śniadanie. Przejazd do Sinaia. Zobaczymy piękne pałace Peleş i Pelişor, wchodzące w skład kompleksu wybudowanego dla rumuńskiej rodziny królewskiej. Pierwszy z nich, budowany był w latach 1873-1883 z inicjatywy króla Rumunii Karola I. Przypomina bardziej baśniowy renesansowy pałac, niż tradycyjny zamek, a zbudowany jest w stylu bawarskim. Drugi zaś, to mały zameczek, zbudowany jako prywatna rezydencja króla Ferdynanda. Przejazd do Braşov, gdzie zwiedzimy saskie stare miasto, między innymi plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę w Europie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: BRAN - RASNOV - PREJMER 
Śniadanie, po którym przejazd do Bran, gdzie mieści się biały średniowieczny zamek, niegdyś stanowiący ważny punkt obronny, a od 1920 r. pełniący funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii – Marii. Budowla znana jest jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie niemająca nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Z kolei udamy się do Râ?nov – zobaczymy zamek chłopski usytuowany na szczycie góry, nazywany rumuńskim Carcassonne. Przejazd do Prejmer, gdzie znajduje się jeden z lepiej zachowanych kościołów warownych w Siedmiogrodzie, wpisany na Listę UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8: SIGHISOARA - TARGU MURES - TURDA 
Śniadanie. Przejazd do Sighi?oary, w której według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum, zobaczymy: Wieżę Zegarową, dom, w którym w 1431 r. przyszedł na świat Wlad – Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Kontynuacja podróży do Târgu Mure?. Krótki spacer po mieście, zobaczymy m.in.: jedną z najpiękniejszych katedr Rumunii, secesyjny ratusz. Przejazd do Turdy, gdzie zwiedzimy kopalnię soli. Zespół kopalniany jest wyśmienicie zachowany i utrzymany. Windą panoramiczną zjedziemy w dół do sali Rudolf, gdzie znajduje się karuzela z sześcioma gondolami. Z sali Rudolf zejdziemy schodami do windy, która zawiedzie nas do sali Teresy, w której znajduje się jeziorko i mała przystań. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Cluj Napoca.

DZIEŃ 9: CLUJ NAPOCA - ORADEA Śniadanie. Przejazd do Cluj Napoca. Spacer po mieście, położonym w samym centrum Siedmiogrodu. Zobaczymy m.in.: rzymskokatolicki kościół św. Michała – największy w kraju, którego powstanie datuje się na XIV-XV w., zbudowany w stylu gotyckim oraz katedrę prawosławną i pomnik króla węgierskiego Macieja Korwina. Przejazd na krótkie zwiedzanie secesyjnego centrum Oradei – miasta położonego malowniczo nad rzeką Cris – stolicy historycznej krainy Kriszana i jednego z najlepiej rozwiniętych miast Rumunii. Przejście przez śródmiejski deptak i pasaż z przeszklonymi sklepieniami „Pod czarnym orłem”. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Egeru


DZIEŃ 10: EGER Śniadanie. Krótkie zwiedzanie egerskiej starówki: katedra katolicka - jedna z największych na Węgrzech, minaret. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
9 noclegów w hotelach 2*/3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Śniadania kontynentalne (9) i obiadokolacje (9). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, toaletę, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i NNW do 10 000 zł w RP
Opiekę i informację turystyczną pilota
Wydatki programowe
Wstępy + opłaty drogowe + wjazdy do miast + przewodnicy miejscowi: około 100 euro/os.
UWAGI
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
 

 

Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym. 720.00 PLN/os.

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp od do cena od
1. 2019-09-06 2019-09-15 2290.00

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie