Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Siedem stolic

10 dni | autokar | 2480.00

TERMINY:
1. 2019-09-21 - 2019-09-30 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa

Wiedeń - Bratysława - Budapeszt - Zagrzeb - Lublana - Triest - Wenecja - Vaduz - Praga

 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: WIEDEŃ Śniadanie. Przejazd do położonej nad Dunajem stolicy Austrii. Objazd Ringiem – reprezentacyjną arterią Wiednia. Zobaczymy: gmach Opery Narodowej, neogotycki kościół Wotywny, uniwersytet, Teatr Zamkowy, ratusz z parkiem, gmach Parlamentu, Pałac Sądownictwa, pałac Marii Teresy z pomnikiem, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze (z zewnątrz), Karlsplatz: kościół św. Karola Boromeusza, Schwarzenbergerplatz z Pałacem Schwarzenbergów, Belweder – unikatowy przykład rezydencji książęcej. Spacer malowniczymi uliczkami wiedeńskiej starówki. Zobaczymy: gotycką katedrę św. Szczepana, plac Graben, otoczony bogatymi pałacami z Kolumną Morową, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg ze wspaniałą panoramą Wiednia. To właśnie z tego miejsca w 1683 roku król Polski Jan III Sobieski dowodził podczas zwycięskiej bitwy o Wiedeń z Turkami. Zobaczymy „Sanktuarium Pielgrzymów Polskich” – kościół św. Józefa. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: BRATYSŁAWA Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie miasta: katedra pw. św. Marcina – najcenniejszy zabytek architektury Słowacji, Pałac Arcybiskupi, kościół i klasztor Franciszkanów, Zamek Królewski, stary ratusz, Wieża i Brama Michalska. Przejdziemy przez plac Hviezdoslava, gdzie podziwiać będziemy Słowacki Teatr Narodowy. Następnie zobaczymy Pałac Mirbacha i Grassalkovichów; panorama miasta ze Wzgórza Zamkowego. Czas wolny. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: BUDAPESZT Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu, nazywanego już od czasów średniowiecza „Wodnym Miastem”. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe – najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budzie: zwiedzanie dziedzińców zamkowych, malowniczej baszty Rybackiej oraz kościoła koronacyjnego Matyasa pw. NMP. Z Góry Gellerta podziwiać będziemy panoramę miasta: zakola rzeki, mosty, monumentalne budowle, Wzgórza Budańskie i przedmieścia Pesztu. Zobaczymy cytadelę i pomnik Wyzwolenia. Kolejno udamy się do dzielnicy Peszt. Zobaczymy m.in. Bazylikę św. Stefana – największą świątynię Budapesztu, Operę, most Łańcuchowy, aleję Andrassyego, Parlament – jeden z największych budynków parlamentarnych na świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: ZAGRZEB Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji. Zobaczymy charakterystyczne wąskie, brukowane uliczki, ukwiecone kawiarenki i bramy pałacyków ozdobionych dekoracyjnymi kratami. Spacer po mieście: Górne i Dolne Miasto. Zwiedzimy katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, odbudowaną w 1880 roku w stylu neogotyckim. Zobaczymy ponadto: plac św. Marka, Kamienną Bramę z ocalałym z wielkiego pożaru w 1731 roku obrazem Matki Bożej z Kamiennej Bramy. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji - bana Josipa Jelačića, gdzie znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Obiadokolacja i nocleg w Zagrzebiu lub okolicy.

DZIEŃ 6: LUBLANA Śniadanie. Przejazd do stolicy Słowenii - Lublany. Spacer po urokliwie położonej nad rzeką Ljubljanicą starówce: plac słoweńskiego poety Franca Prešerena, Smoczy Most, Most Potrójny, kolumnada Plečnika, katedra św. Mikołaja. Kontynuacja podróży do Triestu. Zobaczymy najciekawsze zabytki m.in.: katedrę św. Justyna, pozostałości bazyliki z czasów rzymskich, zamek, pałace, Fontannę Czterech Kontynentów, pomnik Karola VI. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: WENECJA Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie jakim jest laguna wenecka. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej – Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 8: VADUZ Śniadanie. Przejazd do Vaduz – stolicy małego alpejskiego kraju – Liechtensteinu. Zobaczymy m.in.: starówkę, wzniesiony w latach trzydziestych XX-tego wieku Ratusz Miejski, monumentalny Zamek Vaduz, budynek parlamentu, XIX - wieczną neogotycką katedrę św. Floriana, w której podziemiach znajduje się krypta grobowa arcyksiążąt. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Augsburga

DZIEŃ 9: PRAGA Śniadanie. Przejazd do Pragi. Udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę na zachodnim brzegu Wełtawy: zobaczymy Pałac Czerninów, następnie Zamek Praski: katedrę św. Wita ze słynnymi Złotymi Wrotami, Stary Pałac Królewski z Salą Władysławowską, bazylikę i klasztor św. Jerzego, legendarną Złotą Uliczkę – szereg maleńkich, kolorowych domków, dobudowanych w XVI wieku do wnęk murów obronnych Zamku Praskiego. Początkowo mieszkali w nich strzelcy zamkowi, później rzemieślnicy, handlarze a z czasem biedota i cyganeria. Wśród rzemieślników byli m.in. złotnicy, od których nazwę przyjęła uliczka – Zlatnicka. Zobaczymy ponadto Belweder – Letni Pałac Królowej Anny i ogrody zamkowe. Przejście do dzielnicy Mała Strana, gdzie zachwycimy się pięknymi barokowymi pałacami, uroczymi ogrodami i malowniczymi kamieniczkami. Kolejno rejs po Wełtawie. Obiadokolacja i nocleg w Pradze lub okolicach

DZIEŃ 10: PRAGA Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta. Przejdziemy mostem Karola w stronę Rynku Staromiejskiego. Jest to jeden z najstarszych zachowanych mostów kamiennych świata. Do 1741 roku był jedynym mostem na Wełtawie w mieście. Most jest obecnie otwarty tylko dla ruchu pieszego, choć dawniej kursował po nim tramwaj konny, w latach 1905–1908 tramwaj elektryczny, a do 1965 ruch samochodowy. Zobaczymy: gotycki ratusz z wieżą zegarową i słynnym zegarem Orlojem, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami. Zobaczymy kościół gotycki NMP przed Tynem, Pałac Goltz – Kinskych, nowy ratusz, parlament, Muzeum Narodowe. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.


UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
9 noclegów w hotelach klasy turystycznej. Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami. Dopłata za pokój 1osobowy.
Śniadania (9) i obiadokolacje (9). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP
Opieka pilota.
Wydatki programowe
Wstępy + opłaty drogowe + wjazdy do miast + parkingi + przewodnicy miejscowi około 110 euro/os.
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

 

Dopłaty (zniżki)
Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym. 720.00 PLN/os.

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
 
Lp kod od do cena od
1.
WF01
2019-09-21
2019-09-30
2480.00
 

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie