Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka do Meksyku

16 dni | samolot | 9 880 zł + 300 USD

TERMINY:
1. 2019-11-14 - 2019-11-29 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Miasto Meksyk · Bazylika Matki Bożej Z Guadalupe · Teotihuacan · Cacahuamilpa · Taxco · Acapulco ·  · Puebla · Oaxaca · Monte Alban · Santa Maria Del Tule  · Kanion Sumidero · San Juan Chamula · Zinacantan ·  San Cristobal · Agua Azul · Palenque · Campeche · Uxmal · Celestun · Merida · Izamal · Chichen Itza · Cancun
 
Program ramowy

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i wylot o godz. 06.35. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku o godz. 16.55, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk 

DZIEŃ 2: 
MIASTO MEKSYK Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: GUADALUPE - TEOTIHUACAN Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca,  Piramidę Księżyca, Obiad, po którym odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu. Nocleg.

DZIEŃ 4: CACAHUAMILPA - TAXO - ACAPULCO Śniadanie. Przejazd do  PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury.  Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św. Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.

DZIEŃ 5: ACAPULCO 
Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Zatoki La Quebrada. Możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40- metrowej skały. Powrót na nocleg.


DZIEŃ 6: PUEBLA - OAXACA Wyżywienie all inclusive. Przejazd do Puebli, zwanej „Watykanem Meksyku”. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 7 - 8: MINTE ALBAN - SANTA MARIA DEL TULE Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja I Nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 9: KANION  SUMIDERO - SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTAN  Śniadanie. Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

DZIEŃ 10: SAN CRISTOBAL - AQUA AZUL  Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg. 
 

DZIEŃ 11: PALENQUE - CAMPACHE Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.
 

DZIEŃ 12: UXMAL Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

 

DZIEŃ 13: IZAMAL - CHICHEN ITZA  Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.


DZIEŃ 14: CANCUN Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.


DZIEŃ 15: 
CANCUN Ostatnie chwile odpoczynku all inclusive. Transfer na lotnisko w Cancun i wylot z Meksyku o godz. 17.50.DZIEŃ 16: Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
Przelot na trasie Polska - Meksyk - Polska wraz z opłatami lotniskowymi 
noclegi w pokojach dwusobowych i jednoosobowych w hotelach o standardzie 4 gwiazdek ****
10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiady (pakiet All Inclusive w Cancun/Acapulco).
transport i transfery w klimatyzowanym autobusie według programu
napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach
opieka pilota - przewodnika w Meksyku
Ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4 000 € i 10 000 zł w RP 
napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach 
Wydatki programowe
Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów - 300 USD/osoba
 
 Dopłaty (zniżki)

gwarantowane miejsce w pokoju jednoosobowym:

1700 zł/os.

 

 

Terminy i ceny
 
Cena za: osobę
 
Lp kod od do cena od
1. 2019-11-14 2019-11-29 9 880 zł + 300 USD

 

 

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie