Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1 Znajdź nas na Google +1

Bałkany - pielgrzymka samolotowa 2019

8 dni | samolot | 3690.00

TERMINY:
1. 2019-04-27 - 2019-05-04 [Sprawdź dostępność wolnych miejsc]

Trasa
Tirana - Ohryda - Skopje - Kanion Matka - Kruje - Szkodra - Budva - Kotor - Cetinje

 

Program ramowy

DZIEŃ 1: Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Podgoricy, następnie transfer do hotelu w Albanii. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2: TIRANA Śniadanie, następnie przejazd do stolicy Albanii. Spacer po Tiranie, stolicy tego pełnego kontrastów, biedy i luksusu, tajemniczego wciąż dla wielu kraju: Plac Skanderberga - narodowego bohatera Albanii, meczet Ethnem Beja, Pałac Prezydencki, Piramida - mauzoleum komunistycznego dyktatora E. Hodży. Następnie przejazd malowniczą trasą do Macedonii. Nocleg, obiadokolacja w okolicach Ohrydy. 

DZIEŃ 3: OHRYDA Śniadanie, po którym zwiedzanie Ohrydy oraz bizantyjskich monastyrów malowniczo usytuowanych wokół Jeziora Ohrydzkiego. Rejs stateczkiem do Klasztoru św. Nauma, po błękitnych wodach jeziora z możliwością podziwiania zarówno bogactwa piękna natury, jak i niezwykłych przykładów dziedzictwa kultury i pobożności tutejszej ludności. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 4: SKOPJE - KANION MATKA Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Macedonii - Skopje. Zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonego Kamiennym Mostem. Stara Carsija - dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale. To orientalna plątanina uliczek z warsztatami, łaźniami i meczetami. Następnie wizyta w Domu Pamięci św. Matki Teresy z Kalkuty. Dalej przejedziemy do Kanionu Matka, utworzonego na rzece Treskaw pobliżu stolicy. To najpiękniejszy kanion, zwany "Perłą Macedonii". Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: KRUJE - SZKODER Śniadanie, następnie przejazd do Albanii. Wizyta w Kruje, miasteczku słynącym z orientalnego targu. Dalej zwiedzanie niezwykłego miasta Szkoder, które w trakcie pielgrzymowania po albańskiej ziemi odwiedził św. Jan Paweł II. Wieczorem udamy się do hotelu na Riwierze Adriatyckiej, w okolicy Budvy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 6: BUDVA - KOTOR Śniadanie. Zwiedzanie Budvy, zwanej "Małym Dubrownikiem", pełnej życia stolicy turystycznej czarnogórskiej riwiery, gdzie starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi górami, dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami. Przejazd do Boki Kotorskiej, jedynego fiordu w południowej Europie. Rejs do Sanktuarium Matki Bożej na Skale. Spacer malowniczymi uliczkami Kotoru, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, wpisanego przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: CETINJE Śniadanie. Następnie zwiedzanie Cetinje, dawnej stolicy Królestwa Montenegro, prawdziwej perełki błyszczącej świetnością znajdujących się tam ortodoksyjnych monastyrów (w jednym z nich czczona jest relikwia ręki św. Jana Chrzciciela, będąca niegdyś własnością zakonu rycerskiego joannitów) oraz dawnych siedzib zagranicznych poselstw za czasów monarchii. Powrót na wybrzeże, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg na Riwierze Adriatyckiej. 

DZIEŃ 8: POWRÓT DO POLSKI Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Podgoricy. Powrót samolotem do Warszawy, zakończenie pielgrzymki. 

 

UWAGA – KOLEJNOŚC ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
7 noclegów w hotelach klasy 3*. Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami. 
Przelot na trasie Warszawa - Podgorica - Warszawa (w cenie bagaż podręczny i bagaż główny 23 kg).
Śniadania (7), obiadokolacje (7). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Transfery autokarem na całej trasie pielgrzymki.
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł
Codzienna msza św.
Opieka pilota.
Wydatki programowe
Wstępy + opłaty drogowe + wjazdy do miast + parkingi + przewodnicy miejscowi + składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny około 135 euro/os.
UWAGI
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

 

Dopłaty (zniżki)
Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 4,14% ceny

 

Terminy i ceny
Ceny za: osobę
Lp od do cena od
1. 2019-04-27 2019-05-04 3690.00

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Natalii Wojtas i Gabrieli Kisza
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie