Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka samolotowa do Gruzji z wypoczynkiem nad Morzem Czarnym

10 dni | samolot | 4290 PLN

TERMINY:


Program ramowy

DZIEŃ 1: Wylot z Warszawy do Tbilisi

 

DZIEŃ 2: TBILISI Przylot do Tbilisi 4:05AM. Transfer do hotelu. Poznanie przewodnika. Odpoczynek. Śniadanie. Wyjeżdżamy na zwiedzanie stolicy Iberii (wschodniej Gruzji),Mtschetę z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (Xiw., UNESKO). Na wzgórzu, blisko starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtschety, stoi monastyr Jvari (UNESKO) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VIw. Jvari stanowi pierwowzór gruzińskiej architektury sakralnej na planie kopułowo–krzyżowym. Ze wzgórza rozpościera się pocztówkowy widok na złączenie rzek Mtkvari oraz Aragvi, a także na samą Mtschetę. Zwiedzanie Tbilisi: wycieczkę rozpoczniemy od świątyni Metekhi. Wyjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną „Gruzińskim Kremlem”, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych. Następnie łączymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Wieczór Gruziński – powitalna biesiada  z profesjonalnym pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów zakończy dzień. Nocleg.
 

DZIEŃ 3: TBILISI - BODBE-SIGNAGI -WELISACHE -TBILISI Śniadanie. Przyjazd do żeńskiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje się piękny ogród, grób św. Nino wewnątrz cerkwi, a także sklep z rękodziełami mniszek. Następnie wyruszymy do Sighnaghi – jednego z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako „miasto miłości”. Przejazd do Weliscyche. Master classy z kuchni gruzińskiej, przygotowanie gruzińskich snickersów oraz chlebków w/g gruzińskiej receptury. Próbowanie gruzińskiego wina i chcachy – gruzińskiej wódki. Obiadokolacja w domowej winiarni. Nocleg w Tbilisi.

 

DZIEŃ 4: TBILISI – STEPACMINDA – GERGETI – GUDAURI Po śniadaniu przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Droga ta urozmaicona jest widokiem na Wrota Kaukazu, czyli Wąwóz Darialski. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Dalej pojedziemy przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z kolorową sowiecką mozaiką. Przejazd przez najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej – Przełęcz Krzyżową (2379 m.n.p.p.). Przyjazd do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Stamtąd odbędziemy wyjazd 4x4 do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047m.n.p.m), co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj Mkinvarcveri. Nocleg w kurorcie górskim Gudauri na wysokości 2200. 

 

DZIEŃ 5: GUDARI - ANANURI - GORI - UPLISHE - TSKALTUBO Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza św., a następnie przejedziemy do Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej. Jadąc zaledwie godzinę od strony Tbilisi, po prawej stronie najpierw zobaczymy zaporę z elektrownią wodną, następnie dotrzemy do Twierdzy Ananuri, jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Gruzji. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w Gudauri, jest to gruziński kurort narciarski leżący w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 6: TSKALTUBO – GELATI – MOCAMETA – BATUMI Śniadanie. Przejazd do Batumi - autonomicznej stolicy regionu Adżarii położonej  nad Morzem Czarnym. Lecz przedtem odwiedzimy jeszcze Monastyr Gelati – Gruzińską Akademię Nauk oraz miejsce strategiczne elity duchowej. Monastyr wpisany jest na listę UNESCO. Później czeka na nas Monastyr Mocameta, z pięknym widokiem na kamienny kanion oraz rzekę nazywaną krwawą od krwi Gruzinów, którzy odmawiając przyjęcia innej wiary byli do niej brutalnie zrzucani. Następnie przejazd do Batumi. Nadmorską wycieczkę po Batumi rozpoczniemy od głównych ulic. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Wieczorem uroczysta kolacja z widokiem na nadmorski zachód słońca. Nocleg w Tskaltubo .

 

DZIEŃ 7: DZIEŃ W BATUMI – WYPOCZYNEK  (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych) Śniadanie. Czas wolny, wieczorem uroczysta kolacja z muzyką na żywo. Nocleg w Tskaltubo 
 
DZIEŃ 8: DZIEŃ W BATUMI – WYPOCZYNEK  (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych) Śniadanie. Czas wolny, wieczorem kolacja i nocleg w  Tskaltubo
 
DZIEŃ 9: BATUMI - TBILISI Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Tbilisi. Przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Następnie pożegnalna kolacja z widokiem na miasto nocą ( czy na Górze telewizyjnej?) 
 
DZIEŃ 10: WCZESNY WYLOT DO POLSKI Wykwaterowanie z hotelu 02:00. Odbiór pakietów śniadaniowych. Transfer na lotnisko
 
 
UWAGA: Kolejność zwiedzania  może ulec zmianie. Cena dla grupy 42 osoby płacące

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przejazd samolotem i autokarem (klimatyzacja, wc, barek, video)
9 noclegów w hotelach (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami)
wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji + 1 suchy prowiant
ubezpieczania NNW, KL do 10 000 euro 
ubezpieczenie od chorób przewlekłych w cenie wyjazdu 
opiekę pilota i duszpasterza 
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
Cena nie zawiera
bilety wstępu,  słuchawki, miejscowi przewodnicy oraz podatek miejski w hotelach
(około 35 euro / osoba przy pełnej grupie – kwota przekazywana pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki)
napoi do obiadokolacji
Wymagane dokumenty
 

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 21-09-2020 30-09-2020  4290 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie