Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na Google +1
Rzetelna firma Family Tour Skoczów

Pielgrzymka Syberia - Bajkał - Irkuck

12 dni | samolot | 8300 PLN

TERMINY:


Program ramowy

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Moskwy. Transfer do hotelu, kolacja, a następnie wyjazd do centrum - słynnym moskiewskim metrem, zatrzymując się na najpiękniejszych stacjach, pojedziemy na Plac Czerwony. Tam spacer między murami Kremla, fasadą Głównego UniwerMagu, gmachem Muzeum Historycznego i bajeczną bryłą Soboru Wasyla Błogosławionego. Zobaczymy także słynny Teatr Bolszoj oraz plac Maneżowy z Hotelem Rossija. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2: MOSKWA
Po śniadaniu jedziemy na Kreml, by zobaczyć siedzibę prezydenta (a dawniej I sekretarzy), zabytkowe cerkwie oraz wielkie car-dzwon i car-armatę. Następnie wzdłuż rzeki Moskwy udamy się do największej świątyni miasta, Soboru Zbawiciela. Moskiewskimi prospektami pojedziemy na Wzgórza Worobiowe, skąd – sprzed gmachu uniwersytetu – roztacza się panorama miasta. Po południu czeka nas wizyta w Parku Zwycięstwa i w nowoczesnej dzielnicy Moscow City. Wieczorem kolacja w restauracji, a w nocy wylot do Tomska.

DZIEŃ 3: TOMSK
O poranku przylot do Tomska, zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek. Po obiedzie przejazd na punkt widokowy i do miejsca założenia miasta oraz zwiedzanie kościoła katolickiego pw. Opieki Matki Boskiej. Nocleg w Tomsku

DZIEŃ 4: TOMSK - JURGI
Po śniadaniu zwiedzanie miasta: spacer ulicami z zachowaną oryginalną drewnianą zabudową, zwiedzanie Muzeum Architektury Drewnianej, prezentującym tak charakterystyczne dla Syberii dzieła sztuki snycerskiej. Odwiedzimy także niezwykłe muzeum ofiar represji stalinowskich zorganizowane w dawnej siedzibie NKWD. Przejazd do Jurgi - miasteczka na trasie Kolei Transsyberyjskiej skąd późnym wieczorem wyruszymy w stronę Irkucka.

DZIEŃ 5: KOLEJ TRANSSYBERYJSKA - IRKUCK
Dzień wypoczynkowy w pociągu. Mijamy Krasnojarsk, przekraczamy Jenisej, podziwiamy coraz dziksze krajobrazy porośniętych tajgą gór i widoki rwących górskich rzek.

DZIEŃ 6: IRKUCK
Przybycie do 600-tysięcznego Irkucka – stolicy Syberii Wschodniej i miasta związanego z historią polskich zesłańców. Krótki objazd miasta połączony z wizytą w katedrze katolickiej, przejazd przez zaporę na Angarze i przystanek przy zabytkowym lodołamaczu. Następnie wyjazd do położonej nad Bajkałem Listwianki, gdzie zobaczymy „źródło” Angary – jedynej rzeki wypływającej z Bajkału, odwiedzimy Muzeum Bajkalskie i drewnianą cerkiew św. Mikołaja. Kolacja i nocleg w Listwiance.


DZIEŃ 7: KOLEJ KRUGOBAJKALSKA
Wyruszamy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, budując 40 tuneli, kilkanaście wysokich mostów i wiele innych konstrukcji inżynieryjnych. Po drodze postoje w najatrakcyjniejszych miejscach na trasie: najodważniejsi będą mogli po raz pierwszy zanurzyć się w wodach Bajkału, najgłodniejsi – spróbować barszczu od miejscowej gospodyni, a najbardziej spragnieni – skosztować wybornej limbóweczki. Późnym popołudniem przeprawimy się przez Angarę i dopłyniemy do Listwianki. Zakwaterowanie w drewnianych domkach. Kolacja, a przed snem możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej.

DZIEŃ 8: WYSPA OLCHON - CHUŻYR
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Bajkalskim, a następnie wyjazd w kierunku wyspy Olchon. Po południu przeprawa promem na Olchon – największą wyspę Bajkału – i przejazd do miejscowości Chużyr. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, kolacja oraz wieczorny spacer na wysoki brzeg Bajkału, do Skały Szamanki – wizytówki Bajkału, czczonej przez wyznawców szamanizmu. Przed snem – seans w bani.

DZIEŃ 9: UAZ-SAFARI
Całodniowa wycieczka na UAZ-safari – będziemy jeździć drogami i bezdrożami przez malownicze stepy północnej części Olchonu. Po drodze m.in. odwiedzimy osadę Piesczanaja (ruchome wydmy; miejsce dawnego łagru stalinowskiego), zatrzymamy się na skalistych przylądkach Trzej Bracia i Choboj oraz w urokliwej dolince Uzury nad brzegiem Bajkału. Spróbujemy też ugotowanej na ognisku uchy ze świeżo złowionych omuli. Wieczorem kolacja i ognisko na bajkalskiej plaży.

DZIEŃ 10: IRKUCK
Rano wyruszamy w drogę powrotną do Irkucka. Przeprawimy się promem przez cieśninę Olchońskie Wrota. W porze obiadu przerwa w przydrożnej knajpce - okazja żeby spróbować pozy - buriackie pierogi z mięsem. Transfer do hotelu, a następnie zwiedzanie Irkucka: zabytkowe cerkwie z XVIII w., neogotycki „polski kościół”, Centralny Rynek oraz oryginalna drewniana zabudowa, tworząca niepowtarzalną atmosferę Irkucka. Wieczorem kolacja i spacer bulwarem nad rzeką.

DZIEŃ 11: USOLE SYBERYJSKIE
Całodniowa wycieczka do Usola Syberyjskiego, miasta, w którym na zesłaniu przebywał m.in. Józef Kalinowski – przyszły św. Rafał, patron sybiraków. Zwiedzanie terenu sanatorium, w obrębie którego zamieszkiwali niegdyś polscy zesłańcy. Wizyta w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego prowadzonej przez ojców karmelitów bosych oraz w klasztorze sióstr karmelitanek bosych. Po przybyciu do Irkucka czas na spacery po centrum i zakup ostatnich pamiątek. Pożegnalna kolacja w restauracji.

DZIEŃ 12: POWRÓT DO POLSKI
 Transfer na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w Moskwie. Lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych.

 


Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

 

Świadczenia
 
W cenie podstawowej
przeloty Warszawa-Moskwa, Moskwa-Tomsk, Irkuck-Moskwa-Warszawa
zakwaterowanie: hotele *** w Moskwie, Tomsku i Irkucku, bazy turystyczne w Listwiance i Chużyrze (pokoje 2-os. w domkach, toalety, prysznice na zewnątrz); korzystanie z bani (tam, gdzie jest dostępna) bez dodatkowych opłat
wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem 
przejazdy mikrobusami i samochodami terenowymi, pociągami w wagonach kupiejnych (przedziały 4-os., sypialne)
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, atrakcji, rezerwatów i parków narodowych
opiekę pilota i lokalnych przewodników
zestawy słuchawkowe tourguide
ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
koszty wizowania
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera
obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń - pakiet lokalnych usług turystycznych: 390 USD/os.
zwyczajowych napiwków: ok. 60 USD
wyżywienia nieujętego w programie
Wymagane dokumenty
 

 

 

Terminy i ceny
 
 
Lp od do cena
1. 07-08-2020 18-08-2020  8300 PLN

 

Informacja i sprawdzenie dostępności miejsc przez formularz
lub bezpośrednio u specjalisty p. Tatiany Kożdoń i Natalii Wojtas
Tel: 33-853-0733 lub Mobile: 881-454-500 (w godz. 8.30-21.00).
Sprawdź dostępność
Interesujące? - powiedz innym:

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularzy

Sprawdź termin / Zadaj pytanie